Orzechy Pekan – doskonałe nie tylko w kuchni

Bakalie.com

Wiedzieliście, że pierwotni mieszkańcy Ameryki wykorzystywali olej z orzechów Pekan jako naturalny lek, pomagający w leczeniu i zapobieganiu wielu chorób? Olej z orzechów Pekan, od wieków był także wykorzystywany, jako naturalna i organiczna metoda wspomagająca walkę z  problemami skórnymi. W dzisiejszych czasach, można go odnaleźć w olejkach do masażu, kosmetykach, produktach do aromatoterapii ale również w bio paliwie. Nie trzeba mówić nic więcej, olej z orzechów Pekan sprawdza się przy całym szeregu dolegliwości i zaspokaja niezwykle dużo potrzeb.

W produkcji kosmetyków, olej z Pekanów, odnaleźć można w składzie mydeł, perfum lub balsamów, łagodzących suchą i podrażnioną skórę. Olej z orzechów Pekan uznawany jest za olej nośny i jest często wykorzystywany w aromaterapii ażeby ułatwić aplikację olejków eterycznych. Olejki eteryczne, posiadają zwykle bardzo silny zapach, pochodzący z rośliny z której zostały wytworzony. Olej z Pekanów, dzięki swej gęstszej konsystencji i braku dominującego zapachu pomaga zmniejszyć natężenie aromatu olejków eterycznych.

Bezapelacyjnie oleju z orzechów Pekan nie powinny używać osoby ciepiące na alergię. Może on wywołać silne reakcje alergiczne, zagrażające zdrowiu a nawet życiu. Olej z orzechów Pekan można przechowywać do roku czasu, w ciemnym i suchym miejscu.

Najbardziej aktualnym a zarazem zmieniającym postrzeganie orzechów Pekan jest wykorzystanie go do produkcji bio paliwa. Duża zawartość kwasów olejowych sprawia, że olej z orzechów Pekan doskonale sprawdza się jako składnik bio paliwa. Jednakże proces wytwarzania go nie należy do szybkich, ze względu na wolny rozwój upraw Pekanów. W większości przypadków, nowo posadzone sadzonki orzechów Pekan potrzebują ponad dekadę, by dojrzeć, co wiąże się z wysokimi kosztami i wymaga znacznego poświęcenia. Podczas gdy istnieją dziko rosnące orzechy Pekan, w różnych rejonach południowych Stanów Zjednoczonych, wiele z nich nie jest zbierana w celach spożywczych. Drzewa Pekan, które nie są uprawiane z pełną ostrożnością i dbałością, są bardzo narażone na różnorodne choroby, występowanie grzybów oraz całkowicie nie są odporne na mróz. Miejmy nadzieję, że w niedługim czasie, rolnikom uda się wymyślić więcej sposobów, by korzystać z niesamowitych właściwości tych wyjątkowych orzechów.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com