Czarny Miód Królewski

Bakalie.com

Czarny miód królewski to naturalny, surowy miód, produkowany przez największe pszczoły z lasów Południowej Azji (gdzie, tropikalny las deszczowy ma ponad 100 milionów lat). Jego kolor jest o wiele ciemniejszy w porównaniu do miodów organicznych i wszelkich innych dostępnych na rynku. Jakość lokalnego, czarnego miodu królewskiego jest najwyższa na świecie, ze względu na unikalne zestawienie właściwości odżywczych, nie występujących nigdzie indziej.

Właściwości miodu od wielu lat są wykorzystywane w życiu człowieka. Ponad 9000 lat temu, w kamiennej jaskini, w górach południowej Hiszpanii, artysta uwiecznił odważnego mężczyznę otoczonego przez pszczoły. Mężczyzna ten próbował skraść pszczołom miód. Pierwszy i zarazem najstarszy napój alkoholowy – miód pitny, produkowany ze sfermentowanego surowego miodu wymieszanego z wodą, został odnaleziony w grobowcu z epoki żelaza w Szkocji. Pszczoły pojawiały się również w sztuce odnalezionej w świątyniach i grobowcach Egipskich, już w 2400 roku przed naszą era.

Skromne pszczoły stanowią jedne z najbardziej niezwykłych stworzeń istniejących w naturze i przetrwały setki milionów lat. Są jedynymi owadami, produkującymi tak wielce szeroką gamę super produktów, od wieków wykorzystywanych przez ludzi, w różnych zakątkach świata. Mówiąc super produkty, mam na myśli produkty silnie wzmacniające serce, odmładzające, poprawiające pracę systemu odpornościowego, wzmacniające sprawność seksualną, stanowiące źródło naturalnych antyoksydantów, poprawiające kondycję oraz wygląd skóry, pozbawiające zmarszczek i wiele, wiele innych.

Zarówno drzewo Tualang – najwyższe drzewo w Azji, jak i Akacja, to rośliny, wyłaniające się z lasów deszczowych południowej Azji, doskonale znane jako drzewa pszczół. Swoim dostojnym baldachimem wynurzając się z lasu, drzewa Tualang mogą dosięgać nawet 60 metrów wysokości. Można je odnaleźć, rosnące w nisko położonych lasach południowej Tajlandii, półwyspie Malezji, północno południowej Sumatry, Borneo i Indonezji. Dzięki tym drzewom, największe na świecie pszczoły – Azjatyckie Pszczoły Giganty, zbudowały na nich kolonie uli. Prawdopodobnie drzewa Tualang zyskały swoją światową popularność dzięki ogromnym, parabolicznym plastrom miodu, zwisających z dolnych części gałęzi.

Plastry miodu mogą być szerokie nawet na 2 metry i zawierać około 30 000 pszczół. Azjatyckie pszczoły giganty mają 3 centymetry długości i wybierają drzewa Tualang oraz Akacje, głównie ze względu na ich dużą wysokość. Wysokość drzew zapewnia im odpowiedni poziom bezpieczeństwa, chroniąc przed rabusiami, za wyjątkiem człowieka. Pszczoły te, pozyskują nektar z naturalnie występujących kwiatów i roślin, z głębokich zakamarków tropikalnych lasów deszczowych, by wyprodukować najlepszy miód na świecie – Królewski Miód Czarny.

Zbieranie miodu z gniazd dzikich pszczół jest wciąż praktykowane  w Południowo Wschodniej Azji. Zbieranie naturalnego miodu przez człowieka jest odwieczną tradycją. Według pisarki Bee Wilson, człowiek zaczął poszukiwać naturalnie występującego miodu już 10000 lat temu. Czarny Miód Królewski jest zbierany z głęboko osadzonego tropikalnego lasu deszczowego. Zbieranie to jest nie tylko trudno, ale także śmiertelnie niebezpieczne. Zaś źródła miodu są świeże, lecz ograniczone i pojawiające się jedynie okresowo. Miłośnicy miodu zapewne docenią jego jakość. Już po 30 dniach spożywania Czarnego Miodu Królewskiego, można odczuć rosnącą siłę i znaczną poprawę energii.
Czarny Miód Królewski jest surowy i czarny ( czasem bardzo, bardzo ciemny), pochodzący prosto z uli tropikalnych lasów deszczowych. Jest niepodgrzewany, 100 procentowo czysty i nieprzetworzony. Posiada najwyższą, możliwą jakość, dostępną wśród wszystkich miodów występujących na świecie.


Autor: Redakcja Bakalie.com