Właściwości zdrowotne orzechów pekan

Bakalie.com

Zdrowie Serca

Orzechy pekan zawierają jedno nasycone kwasy tłuszczowe, takie jak kwas oleinowy, wraz z antyoksydantami, które pomagają znacznie zredukować ryzyko chorób serca. Naukowcy potwierdzają, że dodanie garści pekanów do codziennej diety pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, przy równoczesnym podniesieniu dobrego cholesterolu. Prawidłowe zachowanie tychże poziomów gwarantuje ochronę przez wylewem i chorobami układu sercowo - naczyniowego.
 

Lepsze trawienie

Ponieważ orzechy pekan są niezwykle bogate w błonnik pokarmowy, przyczyniają się do zdrowia okrężnicy i przywracają prawidłowe ruchy jelit. Orzechy pekan chronią przed zatwardzeniem i zmniejszają ryzyko wystąpienia hemoroidów, skutecznie oczyszczając układ pokarmowy.

Szybkie odchudzanie

Spożywanie orzechów zwiększa uczucie sytości i poprawia metabolizm. Naukowcy wykazali, że włączenie orzechów pekan do codziennej diety przyśpiesza także proces odchudzania. Orzechy te są bogatym źródłem  witamin z grupy B, między innymi ryboflawiny, niacyny, tiaminy, kwasu pantotenowego, witaminy B6 i kwasu foliowego.  Składniki te w połączeniu pomagają skutecznie poprawić działanie metabolizmu.

 

Mniejsze ryzyko raka

Orzechy pekan chronią ludzki organizm przed nowotworami ze względu na właściwości anty-proliferacyjne kwasu elagowego, który to natomiast hamuje wiązanie DNA niektórych substancji rakotwórczych, takich jak nitrozaminy. Orzechy pekan zawierają także kwas oleinowy, kwas tłuszczowy, który jak stwierdzono zmniejsza ryzyko wystąpienia raka sutka. Pekany zmniejszają również ryzyko zachorowania na nowotwór jelita grubego, dzięki silnym właściwościom oczyszczającym układ pokarmowy.

Silne właściwości przeciwzapalne

Orzechy pekan są bogatym źródłem magnezu, znanego ze względu na silne właściwości przeciwzapalne. Badania wykazały, że zwiększone przyjmowanie magnezu redukuje czynniki wywołujące stan zapalny w organizmie, przy równoczesnym zmniejszaniu zapaleń ścian żył i tętnic, chroniąc tym samym przez artretyzmem, chorobą Alzheimera, chorobami serca i wieloma chorobami cywilizacyjnymi.

Piękne włosy i skóra

Orzechy pekan są doskonałym źródłem witaminy E, A, cynku, kwasu foliowego i fosforu, które odgrywają ważną rolę w zachowaniu pięknej i zdrowej skóry a także silnych i lśniących włosów.

Właściwości odmładzające

Orzechy pekan zawierają dużą ilość antyoksydantów, między innymi kwas elagowy, witaminę A oraz E, które zwalczają i eliminują wolne rodniki, odpowiedzialne za wywoływanie przedwczesnego starzenia się skóry. Dodatkowo, pekany chronią przez pojawianiem się zmarszczek, zmarszczek mimicznych i pigmentacji

Szybszy wzrost włosów

Ponieważ orzechy pekan są świetnym źródłem L-argininy, aminokwasu wykorzystywanego w przeciwdziałaniu łysienia u mężczyzn i wypadania włosów, są one doskonałym rozwiązaniem dla każdego kto chce nie tylko pobudzić porost włosów, ale również odżywić je i wzmocnić. L-arginina pomaga zwiększyć elastyczność ścian tętnic, chroniąc przed pojawianiem się niebezpiecznych zatorów. Dzięki temu poprawia się krążenie krwi i ukrwienie organizmu, włącznie z odżywieniem i ukrwieniem cebulek włosów, co stymuluje ich szybki wzrost.  
 

Autor: Redakcja Bakalie.com