Herbata kwitnąca piękno samo w sobie, jak parzyć, czym jest?

Bakalie.com

Herbaty kwitnące olśniewające piękno i zdrowie w małej kuleczce

Nie ma nic bardziej przyjemniejszego niż odpoczynek z kubkiem herbaty. Ale kiedy mówimy o herbacie kwitnącej chcemy zastąpić kubek szklaną filiżanką, a herbatę parzyć w szklanym dzbanku.

Dlaczego? Dlatego, że herbaty kwitnące to nie tylko zmysłowe aromaty smakowe, ale to także sztuka w sama w sobie. Piękny widok, który zachwyci nie tylko estetę.

Herbaty kwitnące to królowe wszystkich herbat. Herbaty kwitnące są nazywane artystycznymi, ale też koneserskimi. Niewątpliwie wszystkie herbaty kwitnące można zaliczyć do klasy premium wśród możliwych do kupienia produktów.

Herbaty kwitnące to ręcznie zwijane kuleczki, które składają się z herbacianych liści i drobnych, delikatnych kwiatków. Wyglądają bardzo niepozornie. Wystarczy, że wrzucimy je do dzbanka, zalejemy wrzątkiem, a oczom naszym zacznie się ukazywać widowiskowe misterium.

Liście herbaty zaczynają się rozwijać, pokazując co kryją w środku. Pod wpływem wrzątku, herbata zaczyna się rozwijać pokazując w całej okazałości kwiat, który krył się pod gałązkami herbaty.

Herbaty kwitnące to najczęściej są to herbaty zielone lub białe, bardzo rzadko jest to herbata czarna, ponieważ herbata czarna daje ciemny napar i jej kwiaty nie będą widoczne po rozwinięciu. Na smak herbaty nie wpływa jej kolor tylko kompozycja kwiatów. Najpopularniejsze blooming tea mają jedynie kwiat liczi (różowy). Używa się też kwiatu lilii (jasnożółty), osmantusa (pomarańczowy) i jaśminu (prawie biały). Po zaparzeniu nie tracą one swoich kolorów, a to jest ważne. Do herbat kwitnących dodawane są aromaty takie jak jaśmin, truskawka czy śmietanka. Jednak warto wybrać kulkę niearomatyzowaną, ponieważ same kwiaty, z której się składają, w zupełności wystarczą.

Herbaty kwitnące mają różne kształty. Od klasycznych kulek do wymyślnych figurek. Najważniejsze jest to czy kwiat jest widoczny na zewnątrz czy też schowany w liściach herbacianych. Kwiat bardziej schowany będzie większą niespodzianką i widowiskiem podczas parzenia herbaty. Dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z herbatą kwitnącą, lepsza jest wersja herbaty z widocznym kwiatem. Dlaczego? Dlatego, że ta herbata zawsze się zaparzy i rozwinie. Herbaty z kwiatem ukrytym są bardziej wymagające i niewielki błąd podczas parzenia może skończyć się nierozwinięciem kompozycji kwiatowej.

 

Jak parzymy kwitnącą herbatę ?

Herbatę kwitnącą parzymy na odwrót. Co to znaczy? To znaczy, że najpierw wlewamy do dzbanka wodę , a potem wrzucamy herbatę. Taka kolejność ma znaczenie, jeśli chcemy, aby herbata rozwinęła się symetrycznie, a efekt końcowy, wizualny nas zachwyci. Przy parzeniu herbaty, znaczenie ma temperatura wody. Blooming tea z widocznymi kwiatami zaparzą się już w 75-80 stopniach, ale wersje ukryte wymagają wyższych temperatur.

Pamiętajmy, że kiedy wlewamy wrzątek do szklanego naczynia, w którym herbata będzie się parzyła to uzyskamy w nim temperaturę 85-90 stopni, ale jeśli ogrzejemy wcześniej naczynie gorącą wodą, to spadek temperatur będzie mniejszy. Dobrze jest, jeśli przed zaparzeniem herbaty z ukrytym kwiatkiem, ogrzejemy naczynie. Wtedy będziemy cieszyć się pięknie rozwijającą się kompozycją kwiatową.

Jak długo parzymy herbatę kwitnącą ?

Czas parzenia herbaty kwitnącej uzależniony jest od jej gatunku. Kulki z widocznym kwiatem parzymy do dwóch minut, czyli tyle ile parzy się zwykłą herbatę. Natomiast kulki z kwiatem ukrytym potrzebują więcej czasu. Najczęściej jest to około pięciu minut. Tyle czasu potrzeba, aby kwiat się rozwinął. Kiedy to się stanie, proces parzenia, możemy uznać za zakończony.

Sprzedawcy, zalecają parzenie kulki herbacianej do trzech razy. Można. Ale cały efekt polega na tym, aby kwiat się rozwinął. Abyśmy cieszyli się nie tylko smakiem ale też i wyglądem herbaty.

Herbata kwitnąca, czyli wspaniały pomysł na prezent

Kiedy kompletnie nie mamy pomysłu na prezent z pomocą przychodzą nam herbaty kwitnące. Jest to neutralny prezent zarówno dla kobiety jak i mężczyzny, matki czy ojca.

W dobrym sklepie z herbatą kwitnącą bądź w sklepie internetowym możemy kupić specjalne zestawy.

Składają się one z żaroodpornego dzbanka, filiżanki i zestawu kilku, ładnie zapakowanych herbat.

Najczęściej, kompozycję herbat, które wejdą w skład zestawu, możemy wybrać sami. Do najpopularniejszych herbat kwitnących zaliczamy:

  • Nagietkową(camus blooming): jest to ręcznie zwijana herbata biała.

  • Perłę Oceanu: to białą herbatę, o kształcie fasolki. Kiedy zaparzy się pokazują się płatki jaśminu i chryzantemy.

  • Kwiat Miłości (lichi ball): biała herbata z kulki, z ukrytym w środku kwiatem lichi o różowych płatkach.

  • Magię Orientu (Oriental Beauty): to też herbata biała. We wnętrzu jednaj kulki znajduje się kwiat nagietka, który nadaje delikatny napar o kwiatowym aromacie wzbogaconym zapachem płatków jaśminu, które unoszą się nad nim niczym delikatna smuga, a to wszystko jest owinięte tipsami białej herbaty (Silver Needle.

  • Ogród miłości (century lover) jest to herbata biała. Po rozkwitnięciu kulki z delikatnych liści herbaty wyłaniają się aromatyczne płatki lotosu.

  • Liliowe Wzgórze (lilly fairy), ręcznie zwijana biała herbata, która ukrywa kwiat lily połączony z jaśminem.

Autor: Redakcja Bakalie.com