Powody, dla których każdy mężczyzna powinien jeść pestki dyni

Bakalie.com

Ochrona prostaty

Pestki dyni w swoim składzie zawierają cynk. Lata mijają, a poziom tego pierwiastka u mężczyzn nieuchronnie spada, co może wiązać się z wystąpieniem problemu impotencji spowodowanej rozrostem prostaty. Impotencja to nie jedyny z negatywnych skutków spadku cynku, otóż  przez jego niedobory dochodzi również do łysienia i pogorszenia zdrowia seksualnego, w tym zaburzeń produkcji plemników i dużego zmniejszenia ich ruchliwości. Cynk, to bogactwo odpowiedzialne za wzmacnianie kości. Mężczyźni w średnim wieku, tak samo jak kobiety po menopauzie bardzo często cierpią na osteoporozę, której występowanie bardzo często wiąże się właśnie z brakiem tego ważnego pierwiastka.

Sprawność seksualna

Manganian to wchodzący w skład pestek dyni pierwiastek,  który jest odpowiedzialny za prawidłową pracę mózgu i ochronę połączeń nerwowych. Odnaleźć go można w naszych kościach, wątrobie i nerkach. Prowadzone badania, udowadniają, iż niedobór manganianu wiąże się z problemem zaburzeń erekcji u panów. Jest niezwykle istotnym czynnikiem, pomagającym utrzymywać sprawność seksualną.

Wyższe libido

Witamina E zawarta w nasionach dyni działa niczym najlepszy afrodyzjak.

Ochrona przed stresem

Panowie narażeni na chroniczny stres w pracy, bądź uprawiający intensywne treningi fizyczne powinni sięgnąć po pestki dyni, w których to składzie znajduje się elektrolit zwany potasem, wpływający korzystnie na odbudowę i wsparcie narażonego na wzmożoną aktywność organizmu. Potas działa także, jako doskonały środek znieczulająco i wspomagający w stanach gojenia się ran.

Stop nowotworom

Karotenoidy to grupa naturalnych przeciwutleniaczy, które są zawarte w składzie pestek dyni. Tworzą barierę ochronną prostaty, chroniąc przed jej przerostem a w konsekwencji przed samym nowotworem prostaty.

Zwiększenie energii

pestkach dyni zawarte są m.in. wapń, niacyna, fosfor, miozyna.

wapń, przyczynia się do wzmocnienia kości i odbudowy sił
niacyna, jest odpowiedzialna za pobudzenie organizmu i sprawności psychicznej
fosfor odpowiada za energię seksualną,
miozyna jest mało znanym białkiem, które to zaliczane jest do aminokwasów odpowiadających za skurcze i napięcia mięśni niezwykle przydatne w trakcie stosunku seksualnego.

Bezcenne antyoksydanty

Pestki dyni włączone do diety mężczyzn, stają się naturalną bronią przed rakiem prostaty. W składzie pestek, znajduje się grupa naturalnych antyoksydantów, czyli witaminy C i Beta-karotenu, które przyczyniają się do zapobiegania chorobom nowotworowym. W ich składzie są także witaminy z grupy B, A, D i E, mikroelementy, w tym magnez, fosfor, cynk, selen, a także wtórne substancje roślinne, czyli fitosterole, które to wykazują działanie antynowotworowe, szczególnie w przypadku raka prostaty.


Autor: Redakcja Bakalie.com