Jeść zdrowo, czyli jak? Podpowiadamy, od czego zacząć zdrowe zmiany w swojej codziennej diecie i jakie produkty marki Vivio warto wybrać!

Bakalie.com

Czym tak naprawdę jest zdrowa dieta? I od czego powinniśmy zacząć zmianę naszych codziennych nawyków żywieniowych? Odpowiedzi szukaj w dalszej części artykułu.

Zarówno w telewizji, jak i w Internecie coraz więcej słyszy się o zdrowym odżywianiu. Kolorowe zdjęcia na portalach społecznościowych motywują nas do osiągnięcia wymarzonej sylwetki, a eksperci w programach śniadaniowych pouczają o negatywnym wpływie niezdrowej żywności na nasz organizm. Niemniej jednak, czy mimo tych wszystkich informacji, zdajemy sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę jest „zdrowe odżywianie”?

Jeść zdrowo – co to znaczy?

Jedzenie to paliwo, które dostarcza do naszego organizmu energię niezbędną do życia. To właśnie dzięki niemu jesteśmy w stanie stawiać czoła codziennym wyzwaniom i z dobrym samopoczuciem rozpoczynać każdy kolejny dzień. Dlatego też, tak jak w przypadku naszego samochodu, nie powinniśmy pozostawać obojętni na „paliwo”, które w siebie wlewamy. Zdrowe odżywianie to dostarczanie do naszego organizmu niezbędnego zestawu witamin i składników odżywczych, pochodzących z odpowiednio zbilansowanej diety, opartej o świeże warzywa i owoce oraz produkty zbożowe.

Od czego zacząć zmiany w swojej codziennej diecie?

Zmiana nieprawidłowych nawyków żywieniowych, wbrew pozorom wcale nie jest taka trudna, a ponadto pozwala nam na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy, albowiem zdrowa dieta to przede wszystkim świeże warzywa, owoce i produkty wieloziarniste.

Poniżej wybraliśmy dla Ciebie 5 prostych zasad, dzięki którym łatwiej będzie Ci wprowadzić zdrowe zmiany do codziennej diety.

  • Po pierwsze: Spożywaj w ciągu dnia 5 posiłków (I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolację) w regularnych odstępach czasowych (co około 3 godziny);
  • Po drugie: Unikaj podjadania niezdrowych przekąsek (np. chipsów, batonów, zupek w proszku) między posiłkami;
  • Po trzecie: Staraj się, aby każdego dnia spożywać przynajmniej 400 gramów warzyw i owoców, niech stanowią one przynajmniej 50% każdego z Twoich posiłków;
  • Po czwarte: Wprowadź do swojej diety świeże ryby i mięso drobiowe, a tym samym ogranicz spożywanie czerwonego mięsa;
  • Po piąte: Wprowadź do swojej diety rośliny strączkowe, które stanowią doskonałe źródło białka.

 

Gdzie kupować zdrową żywność?

Wraz z rosnącą świadomością na temat zdrowego żywienia, coraz częściej na sklepowych półkach możemy znaleźć wartościowe produkty spożywcze. Niemniej jednak, warto również szukać ich w renomowanych sklepach internetowych, które oferują nie tylko korzystne ceny, ale również szeroki wybór najwyższej jakości produktów, takich jak te oferowane przez markę Vivio(np: www.cosdlazdrowia.pl). Wyselekcjonowane kasze, produkty z grupy superfoods oraz niezastąpione orzechy i nasiona, doskonale uzupełnią naszą codzienną dietę.

 

Autor : Firma www.vivio.pl