Ziołomiody

Bakalie.com

Co to są ziołomiody ?

Pszczoły wytwarzają nie tylko miód, ale także ziołomiody. Są to syropy, powstałe przy udziale pszczół, przerabiane, a następnie konserwowane. W takim syropie znajduje się sacharoza, która poprzez enzymy dodawane przez pszczoły jest rozkładana na cukry proste. Właśnie w ten sposób pszczoły zabezpieczają się na okres zimowy, tworząc syrop, będący ich pokarmem na zimę. Bardzo ważnym etapem powstawania ziołomiodów jest fakt, iż pszczela rodzina przed samym wytworzeniem ich, musi być w pełni zdrowa, a pszczelarz nie powinien stosować żadnych leków i środków chemicznych. W pasiece powinny panować odpowiednie warunki higieniczne, powinna także znajdować się ona z dala od przemysłu, w miejscu gdzie jest dużo pyłków i panuje duże nasłonecznienie. Naukowcy prowadzący badania, odkryli, iż tytułowe ziołomiody zawierają duże pokłady mikroelementów, makroelementów, enzymów, działającej przeciwbakteryjnie inhibiny, oraz wielu innych cennych składników.

Ziołomiody to preparaty ziołowe, których nie trzeba sporządzać, macerować, czy też zaparzać. Dodaje się je do wody, bądź spożywa łyżką. Są smaczne, dlatego świetnie nadają się dla dzieci. Lecznicze właściwości ziołomiodów, określa się na podstawie rośliny z której zostały wykonane, dzięki czemu dobiera się je indywidualnie do odpowiedniego schorzenia.

Najbardziej znane ziołomiody

Aroniowy – zawiera witaminę B2, B6, C, E, P, PP i karoten. Cudownie sprawdza się w oczyszczaniu organizmu z leków i metali ciężkich. Przyczynia się do regeneracji trzustki, wątroby i układu krążenia.

Czarnego bzu – świetnie sprawdza się w czasie grypy i przeziębienia. Ma działanie moczopędne, przeciwbólowe i poprawiające przemianę materii.

Głogowy - dobrodziejstwo dla układu krążenia, tworzy barierę ochronną serca i jego mięśnia, do tego umacnia i pobudza jego pracę.

Aloesowy – mający działanie przeczyszczające ale także wzmacniające układ immunologiczny, nie nadaje się dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią.

Pokrzywowy – polecany dla kobiet karmiących, ponieważ wzmaga laktację, poprawia trawienie oraz pracę układu moczowego. Wpływa korzystnie na tworzenie czerwonych krwinek i ciał odpornościowych.

Miętowy – dezynfekuje, pobudza układ pokarmowy do prawidłowej pracy, ale także sprawdza się przy wszelkich dokuczliwych skurczach.

Sosnowy – moczopędny, rozkurczowy, pomocny w przeziębieniach i chorobach dróg oddechowych.

Sosnowy z lukrecją – przeciwzapalny i przeciwbakteryjny, działa kojąco na dokuczliwe stany zapalne organizmu.

Tymiankowy – oczyszcza układ moczowy, reguluję pracę układu trawiennego, używany w zwalczaniu chorób zakaźnych.

Nagietkowy – nadający się do spożywania po iniekcjach chirurgicznych, łagodzi stany zapalne układu pokarmowego, ma działanie rozluźniające w czasie bolesnego miesiączkowania.

Rumiankowy – cudownie sprawdza się w czasie ząbkowania i kolki jelitowej,  u maleńkich dzieci. Działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzi stany zapalne układu pokarmowego.

Ziołomiody zawierają kompozycję witamin, biopierwiastków i substancji czynnych, dzięki czemu przyczyniają się do walki z nękającymi chorobami i przypadłościami.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com