Podgrzewacz do filiżanek – fanaberia czy must-have każdego miłośnika kawowych specjałów?

Bakalie.com

Ekspres do kawy nie jest jeszcze standardowym sprzętem AGD stojącym w każdej polskiej kuchni. Zresztą jeszcze nie tak dawno nie była nim nawet zmywarka… Teraz coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i oczekiwań, podróżując po świecie, bywając tu i ówdzie zmieniamy standardy swojego codziennego życia.

Wiemy już, jak należy pić espresso, co ma więcej kofeiny – ristretto, czy cappuccino i odróżniamy flat white od latte macchiato. Jeśli mamy ekspres do kawy – oczekujemy, że za każdym razem przygotuje nam taki specjał kawowy, jaki lubimy najbardziej – za naciśnięciem jednego przycisku, bez zbędnego przesuwania filiżanki.

Miłośnicy kawowych specjałów często skarżą się, że kawa z ekspresu szybko stygnie, albo że pierwszy i długi łyk są bardzo smaczne i aromatyczne, ale już po minucie, czy dwóch kawa nie smakuje tak dobrze, jak tuż po zaparzeniu.

Jest na to rozwiązanie – podgrzewacz do filiżanek.

Kawa najlepiej smakuje, kiedy jest podana gorąca. To pozwala zrozumieć, dlaczego profesjonaliści pracują tylko z wcześniej odpowiednio ogrzanymi filiżankami. Jeśli gorącą kawę podamy w zimnej porcelanie, natychmiast dochodzi do dużej utraty ciepła. Dopiero w uprzednio ogrzanych filiżankach cudowne doznania smakowe mogą się w pełni rozwinąć.
Dla uzyskania najlepszego efektu kawy ważne jest podgrzanie naczynia, w którym będzie podawana. Jeżeli nie pozwolimy „uciec” temperaturze, aromat w pełni się rozwinie i będziemy mogli rozkoszować się ulubioną kawą w dokładnie takiej temperaturze, jak trzeba.

Jak zachowuje się kawa tuż po nalaniu do filiżanki?

- Jeśli filiżanka nie była uprzednio ogrzana - jak tylko kawa znajdzie się w filiżance, rozpoczyna się proces wymiany ciepła. Zimna porcelana zabiera ciepło z napoju. Im grubsza porcelana i im zimniejsza, tym więcej ciepła uchodzi z napoju. W efekcie stwierdzamy, że napój jest za zimny. Nie smakuje dobrze, bo jest to po prostu zimna kawa.

- Jeśli filiżanka była wcześniej odpowiednio ogrzana – nie ma strat ciepła. Przygotowana w optymalnych warunkach kawa spływa do filiżanki w idealnej temperaturze, dzięki czemu mamy przyjemność z picia i najlepiej czujemy smak. Jest gorąca i aromatyczna, właśnie taka, jaka powinna być kawa.

55 stopni C – idealna temperatura

Korzystając z nowoczesnych akcesoriów możemy uzupełnić wyposażenie ekspresu do kawy, aby móc rozkoszować się napojami, tak jak lubimy.
Elegancki wąski podgrzewacz do filiżanek JURA jest idealnym towarzyszem dla każdego ekspresu do kawy. Dwa elementy grzewcze utrzymują filiżanki w stałej temperaturze ok. 55 °C – idealnej dla wszystkich napojów od intensywnego espresso po bajkowe cappuccino zwieńczone pianką mleczną. Tak oto podgrzewacz staje się niezbędnym elementem wyposażenia dla każdego fana kawy.
Podgrzewacz doi filiżanek JURA to inteligentne, kompaktowe urządzenie dzięki któremu filiżanki będą podgrzane zawsze do odpowiedniej temperatury tak, aby kawa za każdym razem smakowała perfekcyjnie. Wyposażony jest w nowoczesny system wyciszający, więc szuflady zamykają się łatwo i delikatnie. Kiedy są zamknięte, cenne ciepło nie ucieka, a na porcelanie nie osiada kurz. Ustawiany automatycznie czas włączenia i wyłączenia to wspaniały przykład eko-inteligencji tego nowoczesnego podgrzewacza.


Więcej: www.jura.com