Malinowy

Bakalie.com

Właściwości miodu malinowego

Miód malinowy jest miodem o zapachu soczystej maliny, lekko kwaśnym smaku i złocistej barwie. Miód ten posiada nieograniczoną ilość pektyn i kwasów organicznych, takich jak np.: kwas salicylowy a także mikroelementy i witaminy. Kiedy przejdzie proces krystalizacji staje się prawie biały, drobnokrystaliczny o mazistej konsystencji.Owoc maliny znany jest od dawien dawna. Kiedyś uważana za roślinę rosnącą dziko, później zyskała miano ogrodowej, w latach 70-tych zaś, zaczęła być uprawiana na plantacjach. Najwięcej plantacji owocowych, w tym, w szczególności malin można spotkać na Lubelszczyźnie. Pszczoły nie są owadami wybrednymi. Zbliżając się do kwiatu maliny, interesują się każdą odmianą i intensywnie ją oblatują. Maliny dostarczają pszczołom nieograniczonego dorobku , zarówno pyłkowego jak i nektarowego, w tym z obfitą koncentracją cukru. Najwięcej plantacji malin, wykorzystywanych do produkcji miodu malinowego można spotkać w zachodniej i południowej części Lublina.

Ciekawostki o miodzie malinowym

W Polsce, miód malinowy, uważany jest za jeden z lepszych miodów nektarowych. Miód to produkt w pełni naturalny, który powinien być jak najczęściej wykorzystywany w każdym domu. Miód malinowy wykazuje liczne właściwości zdrowotne, przyczynia się do zwalczania przeziębień - szczególnie górnych dróg oddechowych, ma działanie napotne, antyseptyczne i przeciwgorączkowe. Swoje walory wykazuje w walce z miażdżycą, niedokrwistością, ale również w leczeniu organów wewnętrznych.

Jest nieoceniony w chorobach układu pokarmowego, m.in.: problemach z jelitami i nieżycie żołądka. Wzmacnia i regeneruje układ immunologiczny, jest pożywką wspomagającą prawidłową pracę mięśnia sercowego. Miód malinowy jest na tyle łagodny i delikatny, że bez problemu może być stosowany zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Świetnie sprawdza się jako napój zarówno w ciepłe jak i chłodne dni, ale także jako produkt dodawany do potraw i wypieków. Miód ten jest bardzo oryginalny i wbrew pozorom dość ciężko dostępny, jednak niezwykle cenny, gdyż pełen właściwości zaczerpniętych wprost z natury.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com