Czy wiesz jak przygotować orzeźwiający koktajl owocowy z marką VIVIO?

Bakalie.com

Jak przygotować pełen zdrowia, a przy tym orzeźwiający świeżo-wyciskany sok owocowy? I dlaczego warto przyrządzać takie koktajle w swoim domu? Odpowiedzi na te pytania oraz ciekawych inspiracji kulinarnych na słoneczne dni szukaj w dalszej części tekstu.

Lato to idealny moment na wprowadzenie nowych, zdrowych nawyków żywieniowych do swojego życia. Wszystko to za sprawą łatwej dostępności (obfitujących w witaminy i składniki mineralne) świeżych warzyw i owoców, dzięki którym z łatwością jesteśmy w stanie przygotować nie tylko pożywną sałatkę, ale również przepyszny koktajl owocowy, który zapewni nam zarówno orzeźwienie, jak i dostarczy do naszego organizmu zestaw niezbędnych składników odżywczych.

Dlaczego warto pić koktajle owocowo-warzywne?

W czasie upałów często nie mamy ochoty na ciepłe posiłki, dlatego też doskonałą formą przekąski lub drugiego śniadania mogą okazać się świeżo-wyciskane soki owocowe, jak również warzywne. To właśnie w nich znajdziemy porcję niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu witamin i minerałów, które zapewnią nam energię i dobre samopoczucie. Przygotowywanie tego typu koktajli w swoim domu gwarantuje nam najwyższą jakość otrzymanego produktu, a przy tym pozwala nam na uzyskanie niepowtarzalnej świeżości, która wpływa nie tylko na zawartość witamin, ale również na smak przygotowanego napoju.

Jak przygotować pożywny i orzeźwiający koktajl owocowy z marką Vivio?

Przygotowanie smacznego koktajlu owocowego wbrew pozorom wcale nie jest takie trudne. Wystarczy kilka świeżych składników, aby w zaledwie parę minut przygotować odżywczy koktajl dla całej rodziny.

Jakich sprzętów potrzebujesz?

  • Wysokiego naczynia (np. plastikowego, wysokiego kubka);
  • Wyciskarki do cytryn/pomarańczy;
  • Blendera.

Jakich produktów potrzebujesz?

Jak przygotować pożywny i orzeźwiający koktajl owocowy?

Krok I: Z pomarańczy oraz połowy limonki wyciśnij dokładnie sok przy pomocy wyciskarki;

Krok II: Truskawki opłucz pod strumieniem zimnej wody oraz obierz z szypułek, a następnie przełóż do blendera;

Krok III: Do truskawek dodaj lód, wyciśnięty sok z cytrusów, łyżeczkę spiruliny oraz wybranego słodzika;

Krok IV: Całość zmiksuj przy pomocy blendera, aż do uzyskania jednolitej masy;

Krok V: Na koniec udekoruj koktajl listkami świeżej mięty.

 

Orzeźwienia dostarczyła Państwu firma Vivio.pl

Przepisy