Bakalie dla urody- czyli co jeść aby być pięknym i młodym

Bakalie.com

Kosmetyki na bazie bakalii

Bakalie – z pewnością mówiąc to słowo myślimy o pysznych świątecznych ciastach (ach, ten keks!), doskonałych deserach, czy wielu potrawach, których smak bakalii jest doskonałym uzupełnieniem. Dla wielu bakalie to przede wszystkim jeden z podstawowych punktów diety. Powód? Tu należy wziąć pod uwagę ich nisko kaloryczność, gdzie spożycie kilku bakalii zastępuje nam słodką przekąskę w ciągu dnia. W dzisiejszych czasach coraz trudniej zadbać nam o zdrowe ciało i urodę. O ile smaczna strona bakalii wydaje się być nam oczywista, o tyle wielu z nas nie zdaje sobie sprawy jak wiele zdrowych kosmetyków produkowanych jest właśnie na bazie bakalii. Z powodzeniem mogą z nich korzystać zarówno Panie, jak i Panowie. My postanowiliśmy powiedzieć o nich nieco więcej. 

Co warto wiedzieć?

Jeśli chodzi o kosmetyki na bazie bakalii to na ich podstawie produkuje się przede wszystkim te do codziennej pielęgnacji: jak płyny, żele czy mleczka oraz kremy nawilżające. Kosmetyki na bazie bakalii mają pozytywny wpływ na krążenie krwi, a co za tym idzie hamują proces starzenia się skóry. Bakalie wpływają na jędrność skóry powodując, że ta staje się jeszcze bardziej odżywiona. Co więcej udowodniono, że stosowanie kosmetyków z bakaliami wskazane jest dla osób odchudzających się – z tymi specyfikami osiągniesz szybszy i skuteczniejszy efekt. Kolejną zaletą jest doskonały zapach, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę kosmetyki w skład których wchodzą migdały. Kosmetyki z migdałami mają właściwości nawilżające, dlatego zalecane są osobom z cerą suchą i wrażliwą. Migdały powodują, że skóra staje się odpowiednio ożywiona i nawilżona. Migdały mają też cechy zmiękczające, dlatego szczególnie zalecane są w przypadku kosmetyków dla ochrony stóp. Kolejnym naturalnym składnikiem kosmetycznym jest kokos, choć o wodzie kokosowej i właściwościach olejku z kokosa powiedziano już bardzo wiele. Specyfiki na bazie tego składnika zalecane są osobom w przypadku atopowego zapalenia skóry. Kokos powoduje również nawilżanie i ożywianie skóry.

Ach ta czekolada

Czekoladę kochamy wszyscy – zarówno za jej zapach, jak i doskonały smak. Co więcej w przypadku każdej diety jednym z najtrudniejszych momentów jest dla nas właśnie rezygnacja z kostki ukochanej czekolady. Oczywiście, zawiera wiele kalorii – to wiemy, jednak pod względem zdrowotnym ma swoje liczne zalety. Przede wszystkim poprawia nastrój i samopoczucie. Kostka czekolady jest wręcz zalecana w stanach tzw. jesiennej chandry. Kakao ze względu na swoje właściwości podawane jest dzieciom już od najmłodszych lat – zresztą najmłodsi je uwielbiają. Aktualnie tworzy się również kosmetyki na bazie czekolady w których głównym składnikiem jest właśnie kakao. W związku z tym zawierają takie witaminy jak: A, E, F i H, które mają bardzo dobry wpływ na wygląd naszej skóry. Stosując tego typu kosmetyki nie tylko działamy dla koloru, ale i kondycji naszej skóry. Ponadto czekoladowe kosmetyki przeciwdziałają wolnym rodnikom, oraz hamują procesy starzenia się skóry. Kosmetyki na bazie czekolady działają relaksująco, co automatycznie przenosi się na pozytywny nastrój.

Jak wpływają na nas bakalie?

Bakalie są smaczne i zdrowe. Warto jednak powiedzieć sobie nieco więcej jak i jakie bakalie wpływają faktyczne na nasze zdrowie i wygląd, biorąc pod uwagę płeć oraz wiek. Zaczynając od kobiet, które chcą upiększyć swoje włosy: powinny stosować bakalie z dużą zawartością cynku, selenu, kwasów omega-3, oraz witamin: A, D i E. Znajdziesz je w takich produktach jak: migdały łuskane, orzechy laskowe łuskane, orzechy nerkowca, orzechy włoskie w skorupie, w pestkach dyni bez łupiny, pistacjach prażonych solonych, siemieniu lnianym brązowym, czy słoneczniku łuskanym. Jeśli chodzi o cerę kobiet to tu zalecane są takie składniki jak: witaminy A, B, C, D i E, cynk, miedź i żelazo. Krótko mówiąc cera kobiety potrzebuje ciągłego odżywiania i nawilżania. W związku z tym zalecane są: figi suszone, jagody goji, migdały łuskane, morela suszona, orzech włoski w skorupie, pestki dyni bez łupiny, pistacje prażone solone, rodzynki cesarskie i siemię lniane brązowe. 
Jeśli chodzi o mężczyzn to ich skóra potrzebuje witamin A, B, C, D i E, żelaza, cynku, czy nienasyconych kwasów tłuszczowych Te składniki przede wszystkim działają ochronnie na skórę. Bakalie, które mogą w tym pomóc to: brzoskwinie suszone, jagody goji, mak niebieski, migdały łuskane, morela suszona, orzech łuskany, pestki dyni w łupinie, rodzynki królewskie czy słonecznik łuskany.

Zdrowie z bakalii

Oprócz urody bakalie wspierają również zdrowie w każdym wieku i to zarówno biorąc pod uwagę wzrok, kondycje kości jak i układ nerwowy, pracę serca, układ trawienny, czy drogi moczowe. Bakalie chronią również nasz układ odpornościowy, zalecane są w przypadku wielu infekcji wirusowych. Jak już wyżej zostało wspomniane wspierają odchudzanie chociażby poprzez zapewnienie szybkiego i trwałego uczucia sytości.

Autor: Redakcja Bakalie.com