Słonecznik - cudowny dla naszej skóry i włosów

Bakalie.com

Czy wiesz, że :

1. Zawarta w ziarnach słonecznika witamina E pomaga zachować odpowiednie ukrwienie skóry głowy, a co za tym idzie przyspieszyć wzrost włosów. Jest ona również przeciwutleniaczem i przyczynia się do spowolnienia procesów starzenia się skóry, przyspieszając odbudowę jej komórek. Innym antyoksydantem występującym w słoneczniku jest selen.


2. Nasiona słonecznika są bogatym źródłem kwasów tłuszczowych, głównie kwasu linolowego. Wpływają one miedzy innymi na pracę gruczołów łojowych. Jeśli spożywamy regularnie pestki słonecznika, nasza skóra jest nawilżona i nie ulega przesuszeniu. Jedzenie słonecznika zapobiega też nadmiernemu wysuszaniu włosów.


3. Ziarna słonecznika mają dużo cynku. Pierwiastek ten przyspiesza gojenie się ran, poprawia wygląd cery trądzikowej i uruchamia nagromadzoną w wątrobie witaminę A, która poprawia wygląd skóry i włosów, zapobiega jej rogowaceniu oraz  nadaje skórze piękny kolor.


4. Słonecznik zawiera też wapń, który jest ważnym składnikiem budulcowym włosów, magnez, który sprawia, że są one mocne i elastyczne oraz żelazo, które zapobiega ich wypadaniu.


5. Obecne w pestkach słonecznika witaminy z grupy B, kwas foliowy i witamina B6 wpływają pozytywnie na kondycję skóry. Dzięki nim skóra nie jest ziemista i nie traci blasku


Autor: Redakcja Bakalie.com