Zielony młody jęczmień a odchudzanie: właściwości i zastosowanie

Bakalie.com

Młody, zielony jęczmień znany jest ze swoich właściwości zdrowotnych. Coraz częściej sięgają po niego osoby, które chcą odżywiać się zdrowo i za pomocą diety poprawić stan zdrowia swojego organizmu. Szczególne młody jęczmień jest polecany dla osób, które chcą schudnąć. Badania wykazały, że u osób spożywających trawę jęczmienną nie tylko zmniejsza się masa ciała, ale również zawartość tłuszczu w organizmie.


Swoje właściwości odchudzające zawdzięcza młody jęczmień przede wszystkim dużej zawartości błonnika. Zawiera zarówno rozpuszczalne jak i nierozpuszczalne frakcje błonnika. Błonnik rozpuszczalny pęcznieje w żołądku zwiększając uczucie sytości. Opóźnia też opróżnianie żołądka, dzięki czemu dłużej nie jesteśmy głodni po posiłku. Z kolei błonnik nierozpuszczalny pobudza perystaltykę jelit. Dzięki temu oczyszcza jelita z toksyn i innych zanieczyszczeń i zapobiega zaparciom, z którymi często mają do czynienia osoby w trakcie odchudzania się. Zielony jęczmień zawiera też potas i witaminy z grupy B. Substancje te również wspomagają odchudzanie, pomagają w spalaniu węglowodanów i tłuszczów. Z kolei chlorofil wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej, która sprzyja utrzymaniu odpowiedniej wagi.


U osób będących na diecie odchudzającej często pojawia się problem niedoborów pokarmowych. Młody jęczmień dostarcza organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i białka dzięki czemu pozwala uniknąć niedoborów.


Jeśli chcemy wspomagać odchudzanie młodym, zielonym jęczmieniem powinniśmy pić 20 – 30 minut przed każdym posiłkiem napój sporządzony z łyżeczki proszku z jęczmienia rozpuszczonego w szklance letniej wody. Należy jednak pamiętać, że sam jęczmień jedynie pomaga w odchudzaniu i nie zastąpi zdrowej zbilansowanej diety oraz codziennej dawki ruchu.

 
Autor: Redakcja Bakalie.com