Olej z pestek malin

Bakalie.com

Zastosowanie oleju z malin

Olej z pestek malin jest jednym z tych luksusowych, słodkich i niezwykle atrakcyjnie brzmiących olejów, których już sama nazwa automatycznie przywołuje w nas obrazy soczystych, świeżych malin. Olej posiada właściwości nawilżające, okluzyjne, przeciwzapalne a także przeciwutleniające. Ponadto, olej z pestek malin oferuje nam właściwości przeciwdziałające starzeniu się skóry, poprawiające jej elastyczność, wygładzające zmarszczki i niwelujące zwiotczenie skóry.
W kosmetykach wykorzystywany jest głównie dzięki właściwościom nawilżającym, przeciwutleniającym oraz tworzącym na skórze barierę lipidową. Jest doskonałym dodatkiem do serum, olejków do twarzy, balsamów oraz kremów do cery suchej, odwodnionej i dojrzałej. Olej z pestek malin jest także składnikiem bardzo chętnie dodawanym do balsamów do ust a także innych produktów do ust, ze względu na to, że tworzy swoistą barierę chroniącą przed utratą nawilżenia i przed podrażnieniami.

 

6 powodów by sięgać po olej z pestek malin

Olej na pestek malin jest bardzo bogaty w NNTK ( niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe), głównie kwas linolowy i linolenowy. Zawiera bardzo wysoki poziom witaminy E ( tokoferol), o działaniu przeciwutleniającym a także karotenoidy (witaminę A). 
 

  • Olej z pestek malin absorbuje promienie UV-B i UV-C przez co sprawdza się jako krem do opalania o szerokim spektrum.
  • Posiada właściwości przeciwzapalne, ze względu na wysoką zawartość kwasu alfa-linolenowego ( najwyższy poziom wśród wszystkich olejów pozyskiwanych z nasion owoców) oraz fitosteroli, co sprawia, że jest przydatny w leczeniu egzemy oraz łuszczycy.
  • Posiada właściwości przeciwstarzeniowe dzięki dużej zawartości antyoksydantów, które zatrzymują proces destrukcji kolagenu i wspomagają utrzymanie skóry widocznie odmłodzonej.
  • Olej z pestek malin jest bogaty w silny antyoksydant – witaminę E. Działanie antyoksydantów w pielęgnacji skóry jest niezwykle istotne, gdyż chroni przed uszkodzeniami oksydacyjnymi, które w konsekwencji przyczyniają się do starzenia się skóry a nawet do występowania nowotworów skóry.
  • Posiada wysoki poziom fitosteroli, które pomagają zredukować trans- naskórkową utratę wody, tym samym zapewniając jej odpowiedni poziom nawilżenia.
  • Fitosterole pomagają także naprawić uszkodzenia skóry, wywołane na przykład czynnikami środowiskowymi, między innymi szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com