Maliny w kosmetyce

Bakalie.com

Maliny z powodzeniem są wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym. Ekstrakt pozyskiwany z tych owoców posiada właściwości tonizujące i zmiękczające. Czyni skórę gładką oraz doskonale ją ujędrnia. Dzięki obecności kwasu salicylowego kosmetyki te doskonale sprawdzają się u osób z problemami trądzikowymi czy łupieżem. Maliny posiadają właściwości antybakteryjne i ściągające, redukują tym samym ilość wydzielanego sebum. Ich obecność w szamponach i odżywkach nadaje włosom miękkość oraz sprawia, że są bardziej lśniące.
Malinowa maseczka doskonale oczyści naszą skórę i cera stanie się po niej promienna. Obecność pektyn oraz cukrów zapobiega nadmiernemu wydzielaniu łoju, w związku z czym po kremy z dodatkiem malin powinny sięgać osoby z cerą tłustą.

Dzięki dużej zawartości witaminy C w swym składzie maliny są wykorzystywane w kremach, które zapobiegać mają fotostarzeniu skóry. Witamina ta pobudza również powstawanie kolagenu oraz elastyny. Aplikacja kremów z dodatkiem malin odbudowuje prawidłową budowę skóry dojrzałej.
W warunkach domowych z łatwością można przygotować różne maseczki z dodatkiem malin.

Maseczka przeciwtrądzikowa:

Szklankę malin zgniatamy. Papkę nakładamy na twarz i pozostawiamy na niej przez 30 minut. Należy omijać okolice oczy, gdyż kwasy zawarte w tych owocach mogą uszkodzić delikatną skórę wokół oczu.
Maseczka wygładzająca:
Rozgniatamy szklankę malin i dodajemy do nich 4-5 łyżeczek jogurtu naturalnego. Tak powstałą maseczkę utrzymujemy na twarzy do momentu wyschnięcia.


Autor: Redakcja Bakalie.com