7 powodów, dla których o poranku warto pić wodę z cytryną

Bakalie.com

Czasami, banalnie proste przyzwyczajenia mogą odegrać ogromnie pozytywną rolę na stan Twojego zdrowia. Na przykład, rozpoczynanie dnia wypiciem szklanki wody z cytryną. Poniżej, podanych jest kilka argumentów, dla których naprawdę warto wprowadzić w życie tą prostą rutynę.
 

Wspomaga trawienie

Kwasy, pomagają rozłożyć pożywienie. Dlatego też, w naszym przewodzie pokarmowym znajduje się ich naprawdę sporo. Kwasy zawarte w cytrynach mogą być szczególnie pomocne w suplementowaniu i uzupełnianiu kwasów żołądkowych, których ilość zmniejsza się wraz z wiekiem.

Poprawia nawodnienie organizmu

Większość z nas nie wypija wystarczającej ilości wody. Codzienne wypijanie wody z cytryną to jeden z prostszych sposobów na uzupełnienie ilości dostarczanej organizmowi wody. Warto pamiętać, że odwodnienie to nie poczucie pragnienia. Odwodniony organizm traci siły. Włosy, skóra, paznokcie i oczy tracą blask. Ważna jest także świadomość, że w odwodnionym organizmie metabolizm zwalnia, skutecznie utrudniając zrzucanie wagi. Skąd wiadomo, że organizm jest wystarczająco nawodniony? Kiedy nasz mocz jest prawie całkiem przeźroczysty.

Wspomaga odchudzanie

Nasze życie składa się z przyzwyczajeń. A zatem może by tak zamienić poranną kawę na szklankę wody z cytryną? Oczywiście nie jednorazowo. Wystarczy, że wprowadzimy taką rutynę pięć razy w tygodniu. Obwód naszej talii na pewno będzie o wiele mniejszy.

Chroni przed chorobami

Cytryny zawierają składniki odżywcze, które chronią nasz organizm przed powstawaniem chorób i starzeniem się. Dzieje się tak dlatego, że mają one w sobie silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki niemu, możemy cieszyć się nie tylko dobrym zdrowiem, ale i piękną i młodą sylwetką przez długi czas.

Dostarcza dużą dawkę witaminy C

Wyciśnij sok z połowy cytryny i dodaj do wody. Dodałeś właśnie około 6 kalorii i zapewniłeś sobie zdrową dawkę witaminy C, która skutecznie ochroni Cię przed infekcjami, wzmocni Twoją odporność a także zapobiegnie procesowi niszczenia komórek i odbudowy uszkodzeń.

Zapewnia dawkę potasu

Bez potasu, nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Odgrywa on kluczową rolę w komunikacji pomiędzy nerwami a mięśniami, zapewniając im odpowiednie odżywienie. Odgrywa także bardzo ważną rolę w prawidłowej pracy serca. Zaburzenie poziomu potasu we krwi może mieć niebezpieczne w skutkach konsekwencje.

Chroni przed kamicą nerkową

Wypijanie wody z cytryną może zapobiec kamicy nerkowej, która nie tylko jest bardzo nieprzyjemna, ale także trudna w leczeniu. Kwasy z cytryny uzupełniają braki w organizmie, usuwając niewielkie, dopiero co pojawiające się kamienie. Dodatkowo, poprzez spożycie większej ilości płynów poprawiamy nawodnienie organizmu – którego brak, bardzo często odpowiada za występowanie kamicy nerkowej.
 
Autor: Redakcja Bakalie.com