Złote mleko - czyli cudowne właściwości kurkumy

Bakalie.com

Zima to trudny i bardzo wymagający czas. Nie tylko dla kierowców, ale także, a może nawet przede wszystkim dla naszych organizmów. Musimy robić wszystko co w naszej mocy, by uchronić się przed czyhającymi za każdym rogiem infekcjami i zbytnim ochładzaniem organizmu. Warto także pamiętać o stosowaniu naturalnych antybiotyków. Dziś skupimy się na jednym z nich - złotym mleku z kurkumy.


Złote mleko to nic innego, jak mleko z magiczną pastą z kurkumy i miodem. Można także dodać do niego świeży imbir i pieprz. Złote mleko jest doskonałym remedium na przeziębienie, wyziębienie organizmu, bóle gardła, bóle głowy, zaparcia a nawet.. depresję. Wprowadzenie większej ilości kurkumy do naszej diety, wspomoże także pracę mózgu oraz jego rozwój. Kurkuma posiada silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne, co czyni ją doskonałym wyborem w zapobieganiu występowania nowotworów. Posiada niezliczone ilości właściwości zdrowotnych. W tradycyjnej medycynie Indyjskiej, kurkuma była stosowana praktycznie przy wszystkiego rodzaju dolegliwościach i do dziś nazywana jest "przyprawą życia" . Udokumentowane jest jej niezwykłe działanie na trudno gojące się rany, przewlekłe problemy skórne czy też skurcze i spięcia mięśni.

 

Wiele osób jest zupełnie nieświadomych, że cierpi na przewlekłe stany zapalne organizmu. Związane jest to głównie z trybem życia oraz ze spożywaniem dużej ilości przetworzonej żywności. Powtarzające się bóle głowy, które tłumaczymy chronicznym zmęczeniem i brakiem snu, w rzeczywistości mogą być objawem stanu zapalnego organizmu. Podobnie jest z ogólnym osłabieniem, spadkiem energii i nastroju oraz z zaburzeniami snu. Złote mleko, jako tajna broń przeciwko stanom zapalnym jest najlepszym rozwiązaniem, które jest nie tylko proste, ale i smaczne. Dodatkowo, regularnie pijąc złote mleko możemy zapobiec, oraz jeśli problemy te już u nas występują, znacznie zmniejszyć objawy takich chorób jak: cukrzyca typu II, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenia wątroby, wysoki poziom cholesterolu we krwi i wspomniana wcześniej depresja.

Szczególnie w okresie zimowym, kiedy minusowe temperatury przeplatają się z plusami, warto zadbać o swój organizm i przygotować złote mleko. Kurkuma bardzo silnie barwi, dlatego też raz poplamione nią ubranie, może być bardzo trudne do sprania.
 

Przepis na złote mleko

Złote mleko:

  • 2 łyżeczki pasty z kurkumy,
  • szklanka mleka roślinnego,
  • łyżeczka miodu.
     

Pasta z kurkumy:

  • 1/4 szklanki kurkumy,
  • szklanka wody.

W garnuszku wymieszać kurkumę z wodą. Wstawić na średni ogień, tak by się nie gotowało, lecz dochodziło do wrzenia. Mieszać kilka minut, aż płyn zamieni się w gęstniejącą pastę. Pastę przełożyć do suchego, wysterylizowanego słoiczka i przechowywać w lodówce.

Aby przygotować złote mleko zagotować szklankę mleka i dodać dwie łyżeczki pasty z kurkumy. Wymieszać. Dosłodzić miodem do smaku.


Autor: Redakcja Bakalie.com