Sok z kurkumy - właściwości zdrowotne

Bakalie.com

Sok z kurkumy - na zdrowie!

Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie danie indyjskie bez dodatku kurkumy? Jest ona stałym elementem indyjskiej kuchni. Jednakże poza tym, że jest wykorzystywana w kulinariach, kurkuma posiada także niesamowite właściwości zdrowotne.

Kurkuma zawiera ponad 300 antyoksydantów, co sprawia, że jest bardzo silnym lekiem. Kurkuma nie tylko leczy nas od środka, ale również sprawia, że jesteśmy piękniejsi.
 

Największą siłę kurkuma posiada w wersji surowej. Sok z kurkumy pozyskiwany jest ze świeżego korzenia kurkumy. W tej postaci właściwości lecznicze kurkumy stają się jeszcze silniejsze.


1. Łagodzenie artretyzmu
 

Sok z kurkumy posiada silne właściwości przeciwzapalne, które usuwają wszelkie zapalenia w organizmie, związane z występowaniem artretyzmu. Kurkumina, jeden z antyoksydantów występujących w korzeniu kurkumy aktywowany jest w trakcie wyciskania soku.


2. Leczenie choroby Alzheimera
 

Choroba Alzheimera to poważne, neurologiczne schorzenie, w trakcie którego chory stopniowo traci pamięć. Posiada wiele komplikacji i efektów ubocznych. Sok z kurkumy skutecznie leczy chorobę Alzheimera. Łagodzi stany zapalne w mózgu, blokując enzym COX-2.


3. Ochrona przed rakiem
 

Antyoksydanty to kluczowe molekuły utrudniają rozwój wolnych rodników w ludzkim organizmie. Wolne rodniki, to czynniki wywołujące nowotwory, poprzez utrudnianie rozwoju naturalnych, zdrowych komórek ciała. Sok z kurkumy, dzięki dużej zawartości antyoksydantów, skutecznie chroni przed rakiem.


4. Łagodzenie problemów trawiennych
 

Jeśli cierpicie na niestrawność, z pewnością skorzystacie z właściwości soku z kurkumy. Sok z kurkumy łagodzi procesy trawienne, poprawiając metabolizm w organizmie. Kurkuma spowoduje, że całkowicie zapomnicie o takich problemach jak zaparcia czy wzdęcia.


5. Leczenie nadkwasoty
 

Nadkwasota pojawia się w przypadku nieprawidłowego pH w żołądku. Czasami, nadkwasota prowadzi także do rozwoju wrzodów. Sok z kurkumy jest czynnikiem łagodzącym, zawierającym wiele, leczniczych antyoksydantów. Jego spożywanie przywraca prawidłowe pH żoładka. Dodatkowo, stał się rewolucyjnym napojem przeciwdziałającym kwasowości i wzdęciom.


6. Usuwanie toksyn
 

Sok z kurkumy to ziołowa formuła chroniąca nasze ciało przed toksynami. Toksyny wywołują między innymi trądzik a także infekcje krwi. Czasami, prowadzą także do rozwoju raka. Kurkuma, zawiera kurkuminę, wspomagającą wypłukiwanie toksyn z ludzkiego ciała i przewodu pokarmowego. Łagodzi także wszelkiego rodzaju stany zapalne, które pojawiły się z powodu nadmiernej ilości toksyn.


7. Wsparcie zdrowia serca
 

Sok z kurkumy reguluje prawidłowy poziom cholesterolu w organizmie. Dzięki temu chroni nasze serce przed zawałem, który bardzo często występuje z powodu nadmiernego odkładania się złego cholesterolu. Sok z kurkumy kontroluje przepływ w tętnicach, sprawiając, że nasze serce jest dobrze odżywione.


8. Zdrowa wątroba
 

Sok z kurkumy zapewnia balans pomiędzy bilirubinami a biliwerdynami. Te dwie wydzieliny są kluczowe dla zachowania zdrowej wątroby. Sok z kurkumy zapewnia wymaganą równowagę i chronią naszą wątrobę przed uszkodzeniami.


9. Właściwości odmładzające
 

Sok z kurkumy pomaga zatrzymać młodość. Zawiera antyoksydanty, które sprawiają, że nasze włosy lśnią, paznokcie stają się silne, a ciało zdrowe.


10. Leczenie cukrzycy
 

Sok z kurkumy poprawia metabolizm cukrów i oferuje długoterminową ulgę dla pacjentów cierpiących na cukrzycę typu 2.

Autor: Redakcja Bakalie.com