Właściwości zdrowotne fig

Bakalie.com

Figi - skarbnica zdrowia

Doskonałe źródło błonnika i skarbnica witamin oraz minerałów. Zarówno suszone i świeże figi mają bardzo długą historię. Od wieków znane są bowiem jako niezwykle zdrowy składnik, nadający wyjątkowości każdemu dani.
 

Figi są bardzo bogate w naturalne cukry, minerały i błonnik pokarmowy. Zawierają także dużą ilość minerałów, między innymi potas, wapń, magnez, żelazo i miedź, oraz są doskonałym źródłem antyoksydantów: witamin A, E i K, które przyczyniają się do wzmocnienia zdrowia i ogólnej poprawy samopoczucia.

 

Figi dla dobrego trawienia

Figi bardzo często są zalecane dla odżywienia i złagodzenia przewodu pokarmowego, gdyż działają jak naturalny środek przeczyszczający, ze względu na dużą zawartość błonnika. Wielu z nas spożywa zbyt wiele sodu, bądź soli,  która mieści się głównie w przetworzonym pożywieniu. Duże spożycie soli może doprowadzić do braków potasu, zaś zaburzenie równowagi pomiędzy tymi dwoma minerałami prowadzi do występowania wysokiego ciśnienia krwi. Dieta bogata w owoce i warzywa – włącznie ze świeżymi figami, naturalnie zwiększa przyswajalność potasu, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia ciśnienia krwi.

Figi a odchudzanie

Naturalnie bogate w błonnik pokarmowy, figi są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy pragną zgubić kilka kilogramów. Produkty o dużej zawartości błonnika sprawiają, że po ich zjedzeniu mamy uczucie większej sytości, dzięki której mniej jemy i zdecydowanie mniej podjadamy. Figi zawierają także probiotyki, pomagające wspierać istniejące w przewodzie pokarmowym, dobre bakterie, przyczyniające się do ogólnej poprawy trawienia.

Figi na mocne kości

Figi to także bardzo dobre, owocowe źródło wapnia, minerału odpowiedzialnego za gęstość kości. Ich wysoka zawartość potasu sprawia, że pomagają zatrzymać wydalany z moczem wapń ( proces, który jest efektem diety bogatej w sód). Dzięki temu, wapń dostaje się do kości, co zaś przeciwdziała występowaniu osteoporozy.

 
Autor: Redakcja Bakalie.com