Właściwości kosmetyczne daktyli

Bakalie.com

Owoce daktylowe służą jako baza do wytworzenia DHEA (hormonu młodości). Jest on w składzie taki sam, jak hormon wytwarzany przez organizm ludzki. Używany jest głównie w produktach przeciwzmarszczkowych. Znaleźć go można w kremach do twarzy, ciała, płynach do kąpieli. Dodatkowo działa łagodząco, przeciwutleniająco, ujędrniająco. Świeże owoce mogą nam posłużyć do sporządzenia maski do włosów. W tym celu należy zmiksować garść owoców, oczywiście bez skórek i wymieszać je dokładnie z dowolnie wybranym przez siebie olejem- może być np. olej pestek winogron. Maska ta działa nabłyszczająco i regeneruje przesuszone końcówki.

W celu przygotowania maseczki oczyszczającej na twarz miksujemy daktyle razem z połową cytryny lub pomarańczy. Powinna powstać papka, którą należy wmasować w skórę twarzy i pozostawić na 10 minut, po czym spłukać.

Maseczkę regeneracyjną sporządzamy następująco: 3 duże daktyle zalewamy szklanką mleka, a następnie przykrywamy i odstawiamy w ciepłe miejsce, na okres 2 dni. Po tym okresie wszystko ucieramy razem za pomocą łyżki – powstanie papka. Nakładamy ją na twarz i pozostawiamy na 20 minut. Wszystko zmywamy letnią wodą.

Regularne spożycie daktyli sprawi, że nasza skóra, włosy i paznokcie będą w dobrej kondycji i wpłyną na poprawę urody i polepszą nasze samopoczucie.


Autor: Redakcja Bakalie.com