Truskawki pełne zdrowia

Bakalie.com

Truskawki na zdrowie

Nic nie może się równać z aromatem świeżych truskawek. W dodatku nie ma w tym nic dziwnego, gdyż truskawka to roślina z rodziny róż, więc piękny zapach ma na stałe wpisany w swą naturę.
 

Dodatkowo truskawki są niezwykle zdrowe. Mówiąc w skrócie: są bogate w błonnik a już jedna szklanka owoców zawiera dawkę dziennego zapotrzebowania na witaminę C, która wzmacnia nasz układ odpornościowy. Truskawki pomagają również utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi, dzięki wysokiej zawartości antocyjanów.

 

Ochrona serca

Niezwykłe antocyjany pomagają także chronić nasze serce. Regularne jedzenie truskawek może obniżyć ryzyko wystąpienia zawału serca nawet o 1/3. Badania wykazały, że antocyjany  zapobiegają zapychaniu się żył i tętnic, dbając o dobrą kondycję naszego układu sercowo naczyniowego.

Obniżanie cholesterolu

Badania przeprowadzone we Włoszech wykazały, że włączenie truskawek do codziennej diety skutecznie i szybko obniża poziom trójglicerydów i tak zwanego złego cholesterolu.

Poprawa pamięci

Badania przeprowadzone na grupie starszych kobiet wykazały, że dzięki jedzeniu truskawek 2 razy w tygodniu, zatrzymane zostało słabniecie pamięci i funkcji poznawczych o 2, 5 roku. Flawonoidy zawarte w truskawkach, chronią mózg przed utratą pamięci a także chorobą Alzheimera.

Autor: Redakcja Bakalie.com