Pomarańcze w diecie

Bakalie.com

Pomarańcze a dieta

Włączenie pomarańczy do swojej diety może potencjalnie wspomóc utratę wagi, jednakże błędem jest myślenie, że spożywanie cytrusów wywołuje automatyczną reakcję spalającą nadmierną tkankę tłuszczową. Jedzenie pomarańcze nie spala bezpośrednio tłuszczy ponieważ owoce te zawierają kalorie. Jednakże, jest ich na tyle niewiele, że jeśli staną się naszą zdrową przekąską, którą zastąpimy na przykład słodkie przysmaki, łatwiej nam będzie zgubić zbędne kilogramy.

Nie ma określonej ilości pomarańczy w diecie, która zapewni wam spadek wagi. Jednakże warto dbać o to  by dostarczać organizmowi odpowiednią ilość świeżych owoców i warzyw, tak by był prawidłowo odżywiony i silny. Kiedy zaczniemy podejmować więcej świadomych decyzji żywieniowych i pozbędziemy się złych nawyków, waga sama zacznie spadać.
 

Kalorie i spalanie tłuszczu

Aby spalić tłuszcz, ilość spalanych kalorii musi być wyższa niż przyjmowanych. A zatem, aby wykorzystać pomarańcze w procesie odchudzania wystarczy potraktować je jako świeżą, zdrową przekąskę. Pamiętajmy, że wszelka przetworzona żywność, na czele z chipsami, batonikami i słodkimi napojami jest wrogiem w odchudzaniu. Jeśli brakuje nam słodkiego smaku i mamy ochotę na chwilę orzeźwienia, pomarańcze to doskonały wybór. Szczególnie w okresie zimowym, są wyjątkowo słodkie i smaczne.

Błonnik wspomaga kontrolowanie wagi

Jedną z najważniejszych właściwości pomarańczy, wpływających na przyśpieszenie procesu odchudzania jest duża zawartość błonnika pokarmowego. Błonnik pochodzący z owoców i warzyw nie tylko wspomaga trawienie oraz obniża poziom złego cholesterolu, ale także sprawia, że czujemy się nasyceni i pełni, dzięki czemu łatwiej nam się będzie oprzeć przed nadprogramowymi przekąskami. Jeśli zjecie pomarańczę przed posiłkiem, automatycznie poczujecie się mniej głodni i wasza porcja będzie mniejsza. Jeśli wybierzecie owoc po posiłku, może on stanowić doskonały i zdrowy deser.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com