Owoce egzotyczne - właściwości kosmetyczne Marakui

Bakalie.com

Marakuja, a raczej sok z marakui, jest składnikiem bardzo chętnie wykorzystywanym do produkcji kosmetyków. Wiąże się to niewątpliwie z jej niezwykłymi właściwościami zdrowotnymi i pielęgnacyjnymi. Przede wszystkim sok z marakui jest bogaty w witaminę A, witaminę C i inne składniki odżywcze, kluczowe dla zachowania zdrowej skóry. Witamina A, a dokładniej beta karoten zawarty w soku z marakui jest odpowiedzialna za zdrowie skóry, rozwój komórek oraz ich mnożenie. 

 

Witamina C, cenny antyoksydant, zapewnia ochronę przed niszczeniem skóry oraz przed przedwczesnym starzeniem się skóry, wzmacniając układ odpornościowy organizmu. Cudowne właściwości marakui nie oscylują jednak jedynie wokół tematu skóry. Sok z marakui wykazuje doskonałe działanie na kondycję naszych włosów.  To czy włosy są zdrowe i lśniące, w dużej mierze zależy od dostarczania tlenu oraz niezbędnych składników odżywczych do cebulek włosa. 

 

Również poprzez odpowiednie odżywienie organizmu i zapewnienie mu wystarczającej dawki witamin, wzmacniamy nasze włosy. Witamina A, witamina C, witamina B6 i takie minerały jak miedź i potas – wszystkie zawarte w soku z marakui – wspomagają zdrowy rozwój naszych włosów oraz skutecznie zapobiegają ich wypadaniu.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com