Kac - jak sobie z nim radzić

Bakalie.com

Jak przeżyć imprezę suto zakrapianą alkoholem?

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu pozwolił sobie na zbyt dużą dawkę alkoholu  i następnego dnia cierpiał z powodu upiornego kaca. Ból głowy, mdłości, suchość w ustach, drżenie rąk, ogólne rozbicie i osłabienie...któż z nas tego nie zna?     

Niestety prędzej czy później nas to dotknie...no chyba, że jesteśmy abstynentami i na wszystkich imprezach stronimy od alkoholu.  Warto zatem zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami, które pomogą nam ograniczyć skutki picia wódki.

A zatem do dzieła!

1. Przed piciem alkoholu pamiętajmy by koniecznie coś  zjeść, najlepiej tłustego. Z pewnością treściwy posiłek wpłynie  pozytywnie na nasze zdrowie, ponieważ jak wiadomo picie na pusty żołądek nie jest bez szkody dla organizmu. Świetnie nada się tutaj tradycyjny, polski rosół!  Posiłek zmniejszy również następnego dnia nasze dolegliwości związane z kacem.

2. Pamiętajmy aby zawsze mieć w zasięgu ręki wodę. I to nie tylko po imprezie kiedy już męczy nas kac, ale również przed i w trakcie imprezy. Najlepiej by było każdy kolejny toast, zamiast kolorowymi, gazowanymi napojami,  popijać najzwyklejszą w świecie szklanką wody.

3. Przed imprezą suto zakrapianą alkoholem warto też pomyśleć o specjalnej diecie zawierającej jabłka, ciemne winogrona , czosnek oraz sok z marchwi lub buraka.  Bowiem te produkty wzmocnią naszą wątrobę  po to aby później mogła przystąpić do ciężkiej pracy usuwania związków  toksycznych z organizmu.

4. W trakcie imprezy bardzo dobrym patentem jest zajadanie jakichkolwiek orzechów  (laskowych, włoskich, nerkowca itp.) bowiem stanowią skarbnicę  minerałów, które podczas imprezy tracimy wraz moczem. Dobrze zatem na bieżąco ją uzupełniać. Jeśli zastosujemy się do tej wskazówki następnego dnia dotknie nas z pewnością mniejszy ból głowy.

4.Jeśli jest to możliwe to pijmy czysty alkohol, ponieważ jest zdrowszy z uwagi na to, że nie zawiera cukru. Pewnie nie wszyscy wiedzą, że wszystkie kolorowe , słodkie alkohole, podobnie jak napoje gazowane, przyspieszają wchłanianie alkoholu do organizmu.

5. Pijmy powoli aby jak najmniej alkoholu wchłonęło się do organizmu i przede wszystkim nie mieszajmy alkoholu. Jeżeli pijemy wódkę to niech będzie to tylko wódka, jeżeli pijemy wino  to poprzestańmy tylko na winie  itd.itp.

6. Unikajmy kawy, która co prawda w trakcie nocnej balangi postawi nas na nogi, ale niestety sprzyja odwodnieniu organizmu.

7. Kiedy już zbudzi nas potworny ból głowy i tzw. kapeć w ustach od razu wypijmy minimum szklankę wody aby uzupełnić płyny w organizmie. Pamiętajmy, że utraciliśmy również cenne pierwiastki takie jak potas czy magnez. Należy zatem jak najszybciej je uzupełnić. Doskonałym źródłem magnezu jest np. czekolada, a potasu sok pomidorowy.

8. Osoby palące powinny spróbować chociaż ograniczyć palenie, ponieważ  nikotyna potęguje zatrucie alkoholowe. Tymczasem jak wiadomo na imprezach niestety pali się najwięcej.

9. Następnym krokiem  po przebudzeniu  jest  chłodzący, orzeźwiający prysznic, który z pewnością sprawi, że twój umysł i ciało poczują ożywienie.

10. Nie wierzmy w tzw. klina czyli popularne powiedzenie  „Czym się strułeś  tym się lecz”.

11.Kiedy już jako tako dojdziemy do siebie warto wyjść z domu przespacerować się i trochę poćwiczyć. Zdrowa dawka tlenu i ruchu na pewno dobrze nam zrobi.

 


Autor: Redakcja Bakalie.com

Przepisy