Egzotyczne owoce - Melon Kantalupa

Bakalie.com

Melon kantalupa- pomoc w sytuacjach stresowych


Medycyna ludowa już od wielu dekad docenia skład oraz walory smakowe melona kantalupa. Zaleca ich spożywanie w trakcie występowania bóli reumatycznych, dolegliwościach związanych z wątrobą czy nerkami. Dzięki swemu unikalnemu składowi polecany jest również osobom, u których występują choroby sercowo naczyniowe oraz u tych, z przewlekłym zapaleniem dróg oddechowych.


W swym składzie posiada przeciwutleniacz enzymatyczny, który pozwala skutecznie walczyć z sytuacjami stresowymi w naszym codziennym życiu. Redukuje on pojawiające się zmęczenie, wzmacnia odporność organizmu. Wszystko to sprawia, że chroni nasz organizm przed wypaleniem zawodowym. Jeśli będziecie codziennie spożywać melona kantalupa skutecznie ukoicie swoje skołatane nerwy.


Melon jest również jednym z produktów zalecanych do spożycia w walce ze stresem oksydacyjnym. Za jedną z głównych przyczyn jego powstawania uznaje się między innymi przewlekle występujący stres. Czym jest więc stres oksydacyjny i kiedy powstaje? Pojawia się on w sytuacji, gdy w  organizmie występuje dysproporcja pomiędzy przeciwutleniaczami a utleniaczami. W efekcie zbyt małej ilości przeciwutleniaczy powstają wolne rodniki, które potrafią doprowadzić do uszkodzeń DNA, enzymów jak i błon komórkowych. Wolne rodniki powodują uszkadzanie włókien kolagenowych, przyspieszają powstawanie zmarszczek, cellulitu. W zaawansowanych przypadkach mogą być jedną z przyczyn rozwoju miażdżycy, cukrzycy czy choroby serca.


Jak widzicie spożywanie melona kantalupa w dowolnej formie pomoże zwalczać sytuacje stresowe a dodatkowo sprawi, że będziecie dłużej piękni i młodzi. Więc, na zdrowie!
 

Autor: Redakcja Bakalie.com