Dieta przed Sylwestrem

Bakalie.com

Święta Bożego Narodzenia to okres spokoju i radości. W tym czasie nie przejmujemy się liczeniem kalorii, dietami ani prawidłowymi wyborami żywieniowymi. Cieszymy się klimatem i smakami, na które bardzo często czekamy cały rok. Jednak Święta się skończyły a przed nami kilka dni do końca roku. Sylwester nadchodzi wielkimi krokami. Jeśli zastanawiacie się, jak w szybki i prosty sposób, zgubić nadwyżkę kilogramów ze Świąt, mamy dla Was idealne rozwiązanie.

             

Dieta redukcyjna

Ponieważ do Sylwestra nie zostało zbyt wiele czasu, niewiele pomogą długoterminowe diety. Potrzebujemy czegoś co przyśpieszy pracę układu trawiennego i pomoże pozbyć się nam nadmiaru nagromadzonej wody. Dieta redukcyjna w połączeniu z ruchem i dużą ilością snu pomogą na to najlepiej.

Jak zacząć?

Główną zasadą diet redukcyjnych jest zmniejszanie ilości przyjmowanych kalorii. Od 1200 aż do 500 kalorii, w zależności od tego jakie mamy standardowe zapotrzebowanie kaloryczne. Dzięki temu, że zmniejszymy kaloryczność przyjmowanych posiłków nasz organizm, będzie pobierał pożywienie z nagromadzonej nadwyżki. Nie jest to dobre rozwiązanie w perspektywie długoterminowej, jednakże idealnie sprawdzi się właśnie w przypadku kilku dni do Sylwestra.
 

Co jeść?

Głównym pytaniem, które pada w przypadku krótkich diet redukcyjnych jest: co jeść? W sezonie zimowym najlepiej przygotowywać sycące zupy krem z warzyw. W tym wypadku rezygnujemy z wykorzystywania rosołu, ani innych tłuszczowych dodatków. Ugotowane, zmiksowane warzywa, doprawione dużą ilością ziół smakują doskonale, rozgrzewają zziębnięty organizm a przy okazji są niskokaloryczne. Obowiązkowo trzeba wypijać dużo wody, najlepiej z dodatkiem octu jabłkowego bądź cytryny. Na czas diety dobrze jest również całkowicie zrezygnować z picia kawy oraz alkoholu. Napoje te bowiem silnie odwadniają organizm, a w celu uzyskania jak najlepszych efektów diety, musimy zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu.
 

Ruch jest obowiązkowy

Aby uzyskać najlepsze efekty diety, poza prawidłowymi wyborami żywieniowymi musimy pamiętać o ruchu. Długie spacery na świeżym powietrzu sprawią, że nasz metabolizm przyśpieszy a wystający po Świętach brzuszek przestanie nam przeszkadzać. Dobrym rozwiązaniem jest także basen. Nie tylko przyczyni się do spalania nadprogramowych kilogramów, ale i pomoże osobom zmagającym się z bólami stawów, kręgosłupa czy kolan. Pływanie jest również świetnym ćwiczeniem dotleniającym organizm.
 

Tylko spokój może nas uratować

Nawet jeśli do Sylwestra pozostało tylko kilka dni, nie panikujmy. Najważniejsze, aby udało się nam uzyskać spokój i pewność, że bez względu na wszystko będziemy się dobrze bawić. Pamiętajmy, że stres jest głównym czynnikiem utrudniającym odchudzanie. Jeśli zastosujemy się do kilku prostych zasad, ograniczymy kaloryczność, będziemy pamiętać o nawadnianiu organizmu i ruchu, z pewnością uda nam się osiągnąć sukces.
 
Autor: Redakcja Bakalie.com