Dieta OXY - podstawowe zasady

Bakalie.com

Dieta oxy – oczyszczenie i zdrowie?

Każdy z nas marzy o szczupłej, idealnej sylwetce. Niestety w dobie XXI wieku, a co za tym idzie – nienormowanego trybu życia i pracy coraz trudniej zadbać nam o zdrowe ciało. W związku z tym podejmujemy się różnych diet. Aktualnie jest jednak ich tak wiele, że trudno dobrać tą najlepszą. Jeszcze inną kwestią jest fakt, że do tej pory nie wynaleziono diety, która „od ręki” przyniesie oczekiwane rezultaty. W przypadku każdej diety istotne jest również to by nie tylko pozwoliła zgubić zbędne kilogramy bez efektu jojo, ale i oczyściła organizm. Taką dietą wydaje się być ciesząca się popularnością dieta oxy. Chociażby ze względu na swoją sławę warto przyjrzeć się jej nieco bliżej.

Dieta oxy – co to jest?

Dieta oxy ze względu na znaczącą ilość antyoksydantów w jadłospisie określana jest inaczej jako dieta oczyszczająca. Ze względu na stosunkowo dużą ilość białka często porównywana jest do diety Dr. Dukana. Sama dieta oxy trwa trzy tygodnie w czasie których przechodzi się przez pięć faz. W tym czasie następuje nie tylko gubienie dodatkowych kilogramów, ale i oczyszczenie organizmu.

Dieta OXY - co warto wiedzieć?

Przede wszystkim to, że dieta maksymalnie dostosowuje się do Twoich potrzeb. Sam plan diety bowiem ściśle uwzględnia nie tylko płeć, ale wzrost, masę ciała i wiek. Istotną informacją jest również rola aktywności fizycznej w Twoim życiu. Prawdziwą innowacją wydaje się jednak być dopasowanie jadłospisu na podstawie testu psychometrycznego dzięki czemu uzyskasz jeszcze lepszy efekt. Kolejną zaletą jest fakt, że to Ty decydujesz kiedy rozpoczniesz swoją dietę. W tym wypadku ważna jest jednak samokontrola i systematyczność ustalonego jadłospisu. Wiele firm oferuje pakiet zbilansowanych jadłospisów składających się z pięciu posiłków. W przykładowym jadłospisie otrzymasz proste, pełnowartościowe przepisy, gdzie przy każdym produkcie znajdzie się informacja o jego kaloryczności. Z kolei podsumowanie danego dania zawiera szczegółowe informacje na temat składników odżywczych. By dodatkowo urozmaicić swój jadłospis otrzymasz także listę zamienników określonych produktów. Dopasujesz tym samym dania do swojego rytmu dnia, zjesz to co lubisz, zaoszczędzisz czas, a co najważniejsze – uzyskasz jeszcze lepszy efekt. Wyżej wspomnieliśmy o systematyczności diety oxy. W tym pomogą Ci chociażby regularne pomiary, które jeszcze lepiej pomogą dopasować Twój jadłospis. Ponadto sam możesz generować listę swoich zakupów. Wyżej wspomniane firmy same będą przypominać Ci o pomiarach. Same pomiary mają za zadanie niejako motywować Cię informując zarazem o poczynionych postępach.


Zalety diety OXY

Efekt szczupłej sylwetki – to najważniejsza kwestia. Odchudzamy się poprzez intensywne spalanie tkanki tłuszczowej. Kolejna kwestia to oczyszczanie organizmu z toksyn. Dzięki produktom, które wpływają na regulacje cholesterolu poprawia się ogólne samopoczucie – zwiększa wydajność i wzmacnia odporność organizmu. Dieta oxy pozwala walczyć z cellulitem – głównie dzięki koktajlom warzywno – owocowym zawartym w jadłospisie. Szybkie spalanie tkanki tłuszczowej powoduje, że nie tylko zmniejsza się obwód Twojego brzucha, ale i usuwa szkodliwe złogi w jelitach. Dieta oxy śmiało może być nazywana dietą dzisiejszych czasów, a to ze względu na swoją dostępność zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych (aplikacje). Witaminy, składniki mineralne, antyoksydanty i enzymy przyczyniają się do poprawy wyglądu skóry, włosów i paznokci. Najważniejsze jednak, że dobrze rozplanowana dieta może być nie tylko zdrowa, ale i smaczna.

Fazy diety OXY

Faza pierwsza – detoks, który przygotowuje Twój organizm do diety. W tym czasie następuje przede wszystkim oczyszczanie organizmu. W czasie fazy pierwszej można zauważyć poprawę wyglądu włosów, skóry i paznokci.

Faza druga – szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. W czasie tej fazy spożywamy znaczną ilość produktów wysokobiałkowych dobranych w odpowiednich dla zdrowia proporcjach.

Faza trzecia – step. Do jadłospisu dołączają białka pochodzenia roślinnego. Jest to etap, który głównie ma na celu utrwalanie dotychczasowych efektów.

Faza czwarta – balance. Skąd ta nazwa? Pewnie od tego, że to właśnie w tej fazie stosunek zawartości węglowodanów, tłuszczów i białek wyrównuje się. Przy ciągłym chudnięciu można wprowadzać kolejne produkty w tym uwaga – coś słodkiego.

Faza piąta – określana jako stabilizacja. Jest to powrót do „normalnego” odżywiania, ale z zachowaniem odpowiednich proporcji tak, by nie dopuścić do efektu jojo.

Przykładowy jadłospis

Warto sobie go przybliżyć. W związku z tym na każdy posiłek postanowiliśmy podać po dwie przykładowe opcje.

Śniadanie: Ser z sosem tzatziki, lub dwa jajka gotowane na twardo i ziołowa herbata.

Drugie śniadanie: sałata z wędzonym łososiem, lub koktajl składający się z kefiru, żurawiny i otrębów.

Obiad: roladki z kurczaka z serem typu feta i sałatka z selera, lub nóżki z kurczaka z fasolką szparagową i napar ziołowy.

Podwieczorek: plaster chudego białego sera i zielona herbata, lub koktajl z kefiru, żurawiny i otrębów.

Kolacja: pieczony dorsz w folii aluminiowej, mała porcja surówki z pora i marchewki, oraz napar ziołowy, lub krewetki z czosnkiem i herbata ziołowa.

Podsumowanie

Jak widać współczesna dietetyka stawia nie tylko na to, żeby być pięknym, ale i zdrowym. I to należy zaliczyć na plus. Problem w tym, że w dzisiejszym tempie życia coraz trudniej o właściwą dietę nam zadbać. Dieta oxy wydaje się być odpowiedzią na ten problem, a to nie tylko ze względy na różnorodność i wartości posiłków, ale i dostępność, dzięki czemu możemy sami siebie kontrolować w każdej dowolnej chwili.

Autor: Redakcja Bakalie.com