Aronia wzmacnia wzrok

Bakalie.com

Antyoksydanty w aronii

Jeśli wprowadzilibyśmy do swojej diety więcej owoców o wysokiej zawartości antyoksydantów, takich jak borówki, żurawina czy też aronia, uzyskalibyśmy niezliczoną ilość właściwości zdrowotnych. Aronia uznawana jest za super owoc. W jej składzie wyróżnia się najwyższą ilość antyoksydantów, występujących w jakichkolwiek owocach jagodowych. Dlaczego są one dla nas tak istotne? Otóż antyoksydanty chronią komórki naszego ciała przed szkodliwym wpływem oksydacji. Antyoksydanty zawarte w aronii posiadają ogromną siłę zwalczającą między innymi zabójcze wolne rodniki.

 

Aronia na dobry wzrok

Poza niesamowitymi właściwościami zdrowotnymi, aronia zapewnia zdrowie naszym oczom. Już od dawien dawna, dieta bogata w polifenole była zalecana między innymi pilotom, bądź zawodowym kierowcom. Te grupy zawodowe w największej mierze polegają na sprawnym działaniu swojego wzroku, dlatego też jest to dla nich szczególnie ważne. Obecnie coraz więcej osób pracuje przed monitorem, narażając się na wielogodzinne, szkodliwe działanie promieniowania z komputera. Dlatego też warto pamiętać by korzystając z naturalnych źródeł, wzmacniać nasze oczy i zapewniać im właściwą ochronę. Wysoka zawartość polifenole w aronii to najsilniejszy argument, który skutecznie powinien przekonać nas do spożywania tego owocu.

Karoten i flawonoidy

Super jagody, takie jak aronia, zawierają także dużą ilość karotenu, chroniącego komórki przed uszkodzeniem i oczy przed rozwojem zaćmy. Są również bogate we flawonoidy takie jak luteina czy zeaksantyna. Zeaksantyna posiada efekt foto- filtrowania promieni UV, chroniąc tym samym oczy przed pojawieniem się plamki żółtej, szczególnie często występującej u osób starszych. Badacze z Japonii zauważyli także silny wpływ ekstraktu z surowej aronii na łagodzenie stanów zapalnych oczu.
 

Autor: Redakcja Bakalie.com