8 kosmetycznych właściwości Pomelo, które trzeba znać

Bakalie.com

Pomelo w kosmetyce - ciekawostki

1.    Witamina A zawarta w pomelo, wzmacnia skórę właściwą i poprawia przepływ krwi do naskórka, znacznie redukując istniejące i powstające zmarszczki. Regularne spożywanie pomelo, poprawia rozkładanie się kolagenu i spowalnia rozpad kolagenu i elastyny, sprawiając, że skóra jest lśniąca, zdrowa  i odmłodzona.

2.    Pomelo naprawia komórkową strukturę naskórka, optymizując ochronę przed szkodliwymi promieniami UV.  Enzymy zawarte w pomelo, wzmacniają skórę i wywołują gojenie się ran, dzięki czemu skóra samodzielnie się naprawia.

3.    Regularne spożywanie pomelo zmniejsza zbieranie się granulek melaniny, redukuje powstawanie przebarwień oraz zaskórników. Jedzenie pomelo zmniejsza również wydzielanie sebum, ograniczając pojawianie się pryszczy i trądziku.

4.    Pomelo jest niezwykle bogaty w antyoksydanty, które to pomagają spowolnić uszkodzenia skóry wywołane pojawianiem się wolnych rodników. Wolne rodniki niszczą kolagen oraz znacznie przesuszają skórę. W konsekwencji przyczyniają się do powstawania zmarszczek i bruzd. Spożywanie pomelo, pomaga odwrócić proces starzenia się skóry.

5.    Pomelo zawiera wiele składników odżywczych, posiadających doskonały wpływ na włosy. Między innymi witaminę A,C, B1 i cynk, które to dbają o zdrowie naszych włosów. Zawierają również siarkę, wapń, żelazo i cynk , niezbędne do wzrostu włosów.

6.    Duża zawartość wody w pomelo, zapewnia skórze głowy odpowiednie nawodnienie i nawilżenie. Witamina C zwalcza bakterie i łagodzi skórę głowy, chroniąc przed pojawianiem się łupieżu.

7.    Wolne rodniki potrafią zniszczyć cebulki włosów, sprawiając, że staną się słabe, cienkie i połamane. Antyoksydanty obecne w pomelo, zwalczają wolne rodniki i minimalizują ich wpływ na ciało

8.    Regularne picie soku z pomelo, poprawia krążenie krwi i wzmacnia komórki włosów. Dzięki czemu stają się mocne i gęste.

 Autor: Redakcja Bakalie.com