Orzechy włoskie wzmacniają mózg

Bakalie.com

Czy istniej związek pomiędzy tym jaki kształt i wygląd mają pokarmy a w jaki sposób wpływają na nasz organizm? Orzechy włoskie posiadają kształt ludzkiego mózgu. Jest to fakt znany nam od dziecka i przez to często ignorowany. Otóż, orzechy włoskie posiadają niezwykłe właściwości, w szczególności podnoszące sprawność ludzkiego mózgu. Co więcej, od lat stosowane były w  medycynie ludowej właśnie w celu wzmocnienia tego organu. Ich moc spowodowana jest między innymi znaczną zawartością kwasów Omega- 3, dzięki którym mózg pracuje prawidłowo.


Naukowcy twierdzą, że niskie spożycie kwasów Omega-3  może być powiązane z depresją a także pojawianiem się zaburzeń poznawczych. Zjadanie garstki orzechów włoskich dziennie pomaga nie tylko poprawić nastrój ale także uchronić nasz mózg przed szkodliwymi zmianami.
 

Orzechy włoskie znane są również dlatego, że trzykrotnie podnoszą poziom melatoniny, co jest bezcenną wartością dla osób zmagających się z zaburzeniami snu i bezsennością. Dlatego też jeśli cierpicie na problemy ze snem, spróbujcie wieczorem przekąsić kilka orzechów włoskich a z pewnością odczujecie różnicę.


Autor: Redakcja Bakalie.com