Mleczko pszczele

Bakalie.com

Mleczko pszczele - produkt pracy pszczół

Mleczko pszczele jak sama nazwa wskazuje, jest produktem wytworzonym z pracy pszczół. Substancja, która zyskała miano eliksiru młodości, potrafi zapewnić niesamowite ilości energii, potrzebnej do prawidłowego działania organizmu człowieka. Mleczko to, powstaje w przeciągu 3 pierwszych dni życia pszczoły robotnicy i jest wydzieliną wytwarzaną z jej gruczołów. Mleczko pszczele ma kremowy odcień i połysk zbliżony do koloru perły. Konsystencją początkowo przypomina żelową masę, jednak wraz z upływem czasu staje się bardziej gęste. W smaku jest lekko słodkawe, z lekko kwaśną i gorzką nutą. W latach pięćdziesiątych mleczko pszczele stało się nadzwyczaj popularne, było bowiem podawane niemowlętom, dzieciom, dorosłym i starcom, czyli tak naprawdę wszystkim, którzy cierpieli na jakiekolwiek dolegliwości organizmu. Dociekliwość naukowców, związana z mleczkiem pszczelim, doprowadziła do coraz szerszych badań nad nim, które przeprowadzano m.in. w: Niemczech, Francji, Japonii i Włoszech. Dotyczyły one obserwacji zwalczania chorób spowodowanych napromieniowaniem. Przeprowadzane były w grupie studentów narażonych na duże wyczerpanie umysłu, wywołane egzaminami. Badania dały pozytywny wynik, a zarazem wydźwięk na skalę światową, ponieważ osoby które brały udział w mleczkoterapii znacznie szybciej zwalczały nękające je schorzenia i lepiej zdawały egzaminy.

Właściwości mleczka pszczelego

Nie można zaprzeczyć, że mleczko pszczele ma ogrom właściwości i składników odżywczych, czego dowodem jest samo istnienie pszczół. Otóż, pszczela matka spożywa tylko i wyłącznie owe mleczko i żyje o 40 razy dłużej niż jej pszczela rodzina, gdyż licząc w latach dosięga wieku 5 lat. Małe pszczółki w przeciągu swych pierwszych trzech dni życia, również karmione są tylko mleczkiem. Wtedy masa ich ciała wzrasta zaskakująco szybko i coraz skuteczniej pełnią wyznaczone im funkcje. Ten cudowny wytwór ma w sobie wszystkie dobrodziejstwa niezbędne do zachowania zdrowia człowieka, ale równocześnie działa silnie odżywczo i wspomagająco na same pszczoły. Skład pszczelego mleczka jest bardzo bogaty, ponieważ zawiera: wszystkie witaminy z grupy B, ale również witaminy C, D, E, aminokwasy, białka, krzem, miedź, wapń, fosfor, żelazo, acetylocholinę oraz kwas deoksyrybonukleinowy. 66%  mleczka pszczelego to woda, 15% składu to cukry, 13%  należy do aminokwasów, natomiast na całą resztę składają się lipidy. Ten cudowny wytwór przyczynia się do oczyszczania organizmu, poprawy przemiany materii i uzyskania pełnej regeneracji. Ma duży wpływ na system nerwowy, między innymi wspomagając walkę z ciężką chorobą dotykającą coraz większą grupę ludzi jaką jest depresja. Ponadto dodaje energii likwidując zmęczenie i poprawiając kondycję przysadki mózgowej. Mleczko stosowane jest także w problemach związanych z układem  krwionośnym, pomaga w leczeniu niedokrwistości, miażdżycy i wyrównywaniu ciśnienia krwi. Świeże mleczko pszczele ma działanie bakteriobójcze. Działa szybko, ale także szybko ulatniają się wszystkie jego właściwości. Mleczko pszczele cieszy się także powodzeniem, wśród kobiet ciężarnych, ponieważ przyczynia się ono do zmniejszenia ryzyka poronienia.Mleczko pszczele ma bardzo korzystny wpływ na stan naszego ciała i psychiki, a co najważniejsze nawet spożywane w dużych ilościach  nie wywołuje skutków ubocznych.

Bardzo ważną informacją dotyczącą mleczka pszczelego, jest fakt, iż nie jest ono lekarstwem i powinno się je stosować jedynie w formie wspomagającej leczenie, bądź jako urozmaicenie diety.

 

 Autor: Redakcja Bakalie.com