Czystek - właściwości oczyszczające

Bakalie.com

Jaki wpływ na nasz organizm ma odwar z czystka?

Herbatka z czystka stała się ostatnio niezwykle popularna. Zawdzięcza to przede wszystkim swoim niezwykle cennym właściwościom oczyszczającym organizm dzięki zawartości związków fenolowych, które z kolei działają antybakteryjnie, antywirusowo i antygrzybicznie. Dlatego też coraz częściej po nią sięgamy.Wolne rodniki w czystku

Rola polifenoli polega na neutralizacji wolnych rodników, które przyczyniają się do powstawania wielu chorób. Należy dodać, że są one kilkadziesiąt razy mocniejsze od tych znajdujących się w lekach.Czystek niewątpliwie pomoże nam w wielu chorobach, do których przyczyniło się namnożenie niechcianych bakterii, grzybów i wirusów. Wśród nich wymienić można nawracające infekcje zatok, trądzik, łuszczycę, egzemy, różnego rodzaju grzybice skóry i paznokci, a także infekcje wywołane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa pułpaśca, czy zakażenia Helicobakter Pylori.

Na przeziębienie, na ból i na oczyszczenie

Wspomoże również bardzo popularne w dzisiejszych czasach zachorowania na przeziębienie i grypę będące infekcjami wirusowymi. Jako ciekawostkę, należy dodać, że jej oddziaływanie na bakterie dotyczy również  bakteryjnego  biofilmu na zębach, który rozpuszcza, przy okazji wybielając nasze zęby. Do właściwości oczyszczających czystka zaliczamy również oczyszczanie organizmu z metali ciężkich i toksyn.

Warto zatem pamiętać o tej niezwykłej roślinie aby nie dopuścić bądź zahamować powstawanie stanów zapalnych w organizmie, a tym samym zapobiec wielu schorzeniom. Jeśli chcemy oczyścić nasz organizm  zastosujmy kurację oczyszczającą pijąc codziennie herbatę z czystka. Już jedna szklanka dziennie pomoże nam skutecznie odtruć organizm i poprawić perystaltykę jelit. Dostarczy nam również wielu cennych składników mineralnych i witamin.

Autor: Redakcja Bakalie.com