Wakacje z psem

Bakalie.com

Wakacje z pupilem to w obecnych czasach coraz mniejszy problem. Wiele z ośrodków wczasowych oferujących się na rynku zachęca aby na wakacje przyjechać z psem. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową: „wakacje z psem” i nic tylko wybierać, przebierać w ofertach. Poniżej przedstawimy Wam kilka praktycznych rad, jak do takiego wyjazdu należycie przygotować zarówno siebie jak i swojego pupila. Wakacje bowiem muszą być miłe dla wszystkich członków rodziny, w tym także czworonoga.

Planujemy wyjazd z naszym pupilem

Już na etapie planowania wyjazdu musimy wszystko dokładnie rozważyć. Warto wybrać ośrodek lub hotel, który w swej ofercie posiada hotel dla psów. Jeśli niestety nie, to poszukajmy najbliższego i dowiedzmy się jakie warunki w nim panują oraz poznajmy cennik. W celu zapewnienia należytego komfortu również naszemu psu poleca się aby wybierać mniej zatłoczone miejscowości tak aby w ciszy i spokoju oddawać się aktywności z pupilem. Sprawdźmy też, czy w pobliżu naszego noclegu będzie park, lub inna przestrzeń z której będziemy mogli korzystać.  

Spędzając wakacje z psem wszystko trzeba planować odpowiednio wcześniej. Jeśli podczas wczasów macie zamiar odwiedzać Parki Narodowe pamiętajcie, że w części z nich jest zakaz wprowadzania psów. Za niedostosowanie się do przepisów grozi nam nawet mandat. Sprawa ma się podobnie na terenie nadmorskich plaż. Na część z nich nie wejdziemy z naszym czworonogiem. Nie chodzi tutaj o sam fakt, że nasz pies może zabrudzić przestrzeń. Niektórzy plażowicze najzwyczajniej w świecie boją się psów.

Nad morze czy w góry ?

Istnieją jednak specjalne plaże przeznaczone dla psów. Możemy je znaleźć w Rowach, Międzyzdrojach, Łukęcinie, Rewalu, Świnoujściu, Półwyspie Helskim, Białogórze, Lubartowie, Pobierowie. Jeśli jesteście miłośnikami Tatr musicie pamiętać, że ze swoim pupilem możecie udać się jedynie do Doliny Chochołowskiej, ewentualnie przejść drogą pod Reglami.

Pamiętaj o kagańcu i szczepieniach

Ważnym elementem psiego oprzyrządowania jest kaganiec. Warto przed okresem wakacyjnym zaopatrzyć się odpowiedni model, który nie będzie się zbytnio nagrzewał, polecane są kagańce fizjologiczne. Pozwalają one swobodnie pić i ziajać, nie krępując przy tym ruchów zwierzęcia. Niezmiernie istotna jest też adresówka z naszym numerem telefonu. Pamiętajmy, że pies będzie w zupełnie dla siebie otoczeniu, gdy się zgubi nie wróci sam do domu. W podróż trzeba też zabrać książeczkę zdrowia psa, tak by w razie nieprzewidzianych sytuacji móc przedstawić odbyte szczepienia.


Autor: Redakcja Bakalie.com

Przepisy