Wakacje z przedszkolakiem

Bakalie.com

Planujemy podróż z przedszkolakiem

Wczasy z naszym maluchem mogą okazać się jedną z najprzyjemniejszych chwil w ciągu roku. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować. Wybrać hotel, lokalizację, atrakcje. Przedszkolak jest już bardzo aktywnym, ciekawym świata człowiekiem, musimy więc tak wszystko zaplanować by zapewnić mu możliwie jak najwięcej zabawy. Intensywnie spędzony dzień pozwoli rodzicom na lampkę wina wieczorem, gdy maluch będzie odsypiał całodzienne wrażenia.Podróż z przedszkolakiem jest bardziej komfortowa niż z niemowlakiem. Dziecko samo nas poinformuje, kiedy potrzebna jest mu przerwa, kiedy chce jeść czy skorzystać z toalety. Maluch może również dłużej podróżować bez przystanków. Mama nie musi również mieć tak dobrze zaopatrzonej torby podróżnej jak w przypadku niemowlaka.

Wakacje nad morzem

Jeśli na wczasy wybieracie się nad morze należy pamiętać o tym, aby zrobić wszystko by w razie zagubienia odnaleźć dziecko. Plaże są bardzo zatłoczone i nie trudno o taką sytuację. Naszego przedszkolaka możemy zaopatrzyć w odblaskową opaskę lub czapeczkę. Popularne w ostatnich czasach są także nalepki, na których widnieje numer telefonu do rodziców a także imię i nazwisko dziecka. Kupić można specjalne koszulki z podstawowymi danymi dziecka. Gdy nie mamy takiego wyposażenia wystarczy po prostu poćwiczyć z dzieckiem odpowiadanie na podstawowe pytania : „Jak się nazywasz?”, „Ile masz lat?”, „Gdzie mieszkasz?”.
Na plażę możemy udać się już od samego rana, jednak przed godziną 11 powinniśmy wrócić do hotelu. Ponownie nad morze możemy się udać dopiero po godzinie 16, kiedy promienie słoneczne nie są już tak szkodliwe. Pamiętajmy także o nakryciu głowy, kremach z odpowiednim filtrem i okularach przeciwsłonecznych dla malca. Kąpiele w morzu należy rozpoczynać powoli. Na początku niech dziecko zamoczy stopy, później może wejść do pasa a dopiero na sam koniec, jeśli jest na tyle odważne może się zanurzyć całe.

Wypoczynek w górach

Amatorzy górskich wycieczek nie muszą rezygnować ze swoich pasji. Przedszkolaka z powodzeniem można zabrać na takie wakacje. Ten rodzaj aktywnego wypoczynku okaże się niezwykle korzystny dla dzieci z astmą, niedokrwistością, alergią. Górskie wycieczki zaostrzą apetyt niejadka, pozwolą na rozładowanie nadmiernej energii Waszej pociechy. Wybierać trzeba trasy krótkie i proste, po drodze przydałoby się schronisko, w którym w razie potrzeby malec odpocznie. Pamiętajmy o odpowiednim obuwiu, które będzie należycie ochraniało stopę dziecka i zapobiegnie uszkodzeniom.

A może agroturystyka ?

Doskonałym miejscem na wczasy z przedszkolakiem będzie też gospodarstwo agroturystyczne, szczególnie dla dzieci mieszkających w mieście. Dziecko będzie mogło pogłaskać konia, kozę, nakarmić kury. Będzie to dla niego wspaniała atrakcja, którą na pewno będzie pamiętał długo po powrocie do domu. Dodatkowo na takie wczasy można zabrać ze sobą swoje rowery i jeśli tylko pogoda na to pozwoli udać się na przejażdżkę.

Autor: Redakcja Bakalie.com

Przepisy