Sok z noni na odchudzanie

Bakalie.com

Dlaczego przybieramy na wadze?

Mówiąc najprościej, tycie spowodowane jest tym, że zjadamy więcej kalorii niż spalamy. Natomiast nadwyżka, która pozostaje odkłada się w postaci tak niechcianego przez nas tłuszczu. Zdarza się jednak, że ta teoria nie jest do końca prawdziwa. Przybieranie na wadze może być także spowodowane schorzeniami takimi jak niedoczynność tarczycy, nietolerancje pokarmowe, choroby wewnętrzne, nerwica lękowa, cukrzyca, bezsenność bądź przyjmowaniem silnych leków sterydowych.  
 

Niedoczynność tarczycy bardzo często powoduje obniżenie metabolizmu, skutkując utratą apetytu i znacznym przybieraniem na wadze. Przybieranie na wadze bierze się z kumulowania tkanki tłuszczowej oraz zatrzymywania płynów spowodowanych osadem białkowym w organizmie. Objawami niedoczynności tarczycy są między innymi zmęczenie, letarg, obrzęk twarzy i okolic oczu, sucha skóra, zmniejszone pocenie się, słaba pamięć, powolna mowa i ochrypły głos, słabość, wypadanie włosów i nietolerancja na zimno i ból głowy.Niezbędne kwasy tłuszczowe

Niezbędne kwasy tłuszczowe, to dobre tłuszcze potrzebne w organizmie do wytwarzania hormonów i utrzymania metabolizmu organizmu. Niedobór może prowadzić do silnego pragnienia, szczególnie produktów zawierających tłuszcze. Pierwszymi oznakami niedoboru jest łupież, suche włosy, sucha, łuszcząca się skóra. Niedobór niezbędnych kwasów tłuszczowych bardzo często powiązana jest także z zapaleniem stawów, egzemą, chorobami serca, cukrzycą czy zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

Nietolerancje pokarmowe

W przypadku nietolerancji pokarmowych, reakcje na żywność nie zawsze są natychmiastowe. Mogą wystąpić wiele godzin po posiłku, skutkując wzdęciami, obrzękami dłoni, stóp, kostek, brzucha, brody i okolic oczu. Znaczna ilość przybieranej wagi może być skutkiem zatrzymywania się płynów, stanów zapalnych oraz uwalniania określonych hormonów. Ponadto fermentacja żywności w jelitach, w szczególności węglowodanów, może powodować narastający, wydęty brzuch i produkcję gazów.
 

Objawy nietolerancji pokarmowych mogą obejmować bóle głowy, niestrawność, zgagę, zmęczenie, depresję, bóle stawów, zapalenie stawów, obrzęki lędźwiowe, przewlekłe zaburzenia oddechowe lub świszczący oddech, zatkane zatoki, zapalenie oskrzeli i przewlekłe problemy z jelitami takie jak biegunki bądź zaparcia.

Wpływ leków

Hormonalna terapia zastępcza i doustne środki antykoncepcyjne zawierające estrogeny mogą powodować zatrzymywanie się płynów i wzrost apetytu. Inne leki, wywołujące przyrost masy ciała to sterydy, niesterydowe leki przeciwzapalne (NLPZ), leki przeciwdepresyjne i leki na cukrzycę. Choroby nerek, serca, wątroby są także bardzo często odpowiedzialne za zatrzymywanie płynów, objawiające się ogólnymi obrzękami całego ciała, szczególnie rejonów oczu i kostek.
 

Jeśli macie obawy związane z nadwagą, po pierwsze udajcie się do lekarza, ażeby wykluczyć jakiekolwiek choroby. Najbardziej pozytywnym wynikiem takiej wizyty może być potwierdzenie, że przyrost twojej wagi nie jest związany z chorobą, ponieważ wtedy masz pewność, że chudnięcie jest całkowicie w twoich rękach.

Noni i utrata wagi

Sok z owoców noni przez dużą grupę ludzi uznawany jest za magiczny środek na odchudzanie. W Internecie możemy znaleźć bardzo wiele historii, w których sok noni odgrywa kluczową rolę w procesie chudnięcia. Niestety nie ma badań, które potwierdzały by tą teorię w stu procentach.
 

Jednakże regularne wypijanie soku z noni może wspomóc proces odchudzania na wielu poziomach. Otóż, po pierwsze znacząco poprawia stan naszego zdrowia podnosi poziom energii. Jeśli mamy więcej energii, jest większa szansa, że zaczniemy wprowadzać do codziennego trybu życia ćwiczenia fizyczne, zaczynając od zwykłego spaceru.
 

Sok noni wpływa również doskonale na ruchy jelit i wypróżnianie, co jest także bardzo istotne dla osób walczących z nadwagą. Regularne wypijanie soku z noni pomaga usunąć toksyny z organizmu. Ludzie cierpiący przez lata na uciążliwe zaparcia, zauważają znaczącą poprawę samopoczucia i jakości życia. Usuwanie toksyn z organizmu ma wiele zalet, między innymi utratę wagi. Działanie soku z noni to także oczyszczanie krwi, stymulacja układu odpornościowego, regulacja pracy komórek i regeneracja uszkodzonych tkanek.
 

Badania wykazały bardzo ważne powiązanie snu i utraty wagi. Bez odpowiedniej ilości przespanych godzin, metabolizm organizmu zwalnia, sprawiając trudność w utrzymaniu i gubieniu wagi. Zdrowy człowiek potrzebuje 8 godzin snu, aby jego ciało mogło się prawidłowo zregenerować. Osoby, którym zależy na zgubieniu nadmiernych kilogramów w równej mierze powinny zwracać uwagę na jakość snu jak i spożywanego pokarmu i ćwiczeń. Sok z noni poprawia sen, co jest rezultatem lepszego zdrowia i redukcji stresu.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com