Pasta Tahini

Bakalie.com

Tahini - skarbnica zdrowia

Pasta Tahini inaczej zwana pastą lub masłem sezamowym to jeden z kluczowych składników w kuchni arabskiej. Stanowi ona bazę takich przysmaków jak: Baba Ghanoush ( pasty z pieczonego bakłażana), słynnego na cały świat Hummusu ( pasty z ciecierzycy) czy też przeróżnych, egzotycznych słodyczy.

Swoim smakiem przypomina chałwę. Jest gęsta, kremowa i silnie oleista.  Prawdziwa autentyczna pasta Tahini, swoją oleistość zawdzięcza długo mielonym ziarnom sezamu. To właśnie z nich wydzielają się zdrowe tłuszcze, tak bardzo potrzebne w diecie każdego z nas.

Jest to informacja, o której warto pamiętać, szczególnie jeśli pasty nie przygotowujecie samodzielnie. Tahini dostępna w sklepach ze zdrową żywnością, w stu procentach nie gwarantuje jakości. Dlatego trzeba czytać etykiety i kontrolować jej skład.

Pasta sezamowa to niezwykła skarbnica zdrowia. Zawiera bardzo dużo dobrych tłuszczy, ale także potas, magnes i wapń.  Powinna być jedzona przez ludzi pozostających na diecie, nie tylko ze względu na niskokaloryczność, ale przede wszystkim  z powodu zawartych w sobie właściwości odżywczych. W sezonie zimowym, stanowi doskonałe źródło tłuszczu, oraz zabezpiecza przed infekcjami, wzmacniając odporność.

Ze względu na swój cudowny, orzechowy posmak, jest polecana dla dzieci. Można ją stosować w połączeniu z miodem, jako zamiennik słodkich, śniadaniowych past. Dobrym pomysłem jest przygotowywanie z niej zdrowych słodyczy. Taka forma przekąsek to najlepszy sposób na uciszenie apetytu na słodkie, a równocześnie dbanie o własny organizm.

Autor: Redakcja Bakalie.com