Jagody Acai - które wybierać?

Bakalie.com

Świeże jagody acai są dostępne jedynie w Brazylii.

Po pierwsze, świeże jagody acai są dostępne jedynie dla tych, którzy mieszkają w rejonie lasów deszczowych Brazylii. Jagody acai są bardzo podatne na uszkodzenia, dlatego też nie mogą być transportowane w inne regiony, tak samo jak banany, awokado czy inne owoce. Kiedy jagody acai są zbierane z palmowego drzewa acai, bardzo szybko zaczynają tracić swe niezwykłe właściwości odżywcze. Dlatego też konieczne jest szybkie ich mrożenie, albo suszenie, tak by jak w największym stopniu zachować ich cenne wartości. Jeśli zostaną ususzone bądź zamrożone, ich transport jest jak najbardziej możliwy.Powinno się unikać zarówno soków jak i ekstraktów z jagód acai

Problem z sokiem z jagód acai i z ekstraktami z acai jest taki, że produkty te są pozbawione wielu wartości odżywczych tak ważnych i cennych, które występują w całym owocu acai. Jagody acai są wręcz przepełnione ogromnymi właściwościami odżywczymi oraz antyoksydantami. Ekstrakt z jagód acai to jedynie fragment jagód. Niestety nie jesteśmy w stanie ocenić, który fragment. Soki, prawie zawsze są mieszanką na bazie ekstraktu z acai z innymi owocami, zwykle z jabłkami. Te produkty tracą to co najważniejsze. Główną ideą jest aby uzyskać całkowite właściwości odżywcze zawarte w świeżym, pełnym owocu acai. Jedyną możliwością by tak się stało jest wykorzystywanie mrożonych bądź suszonych jagód acai.

Warto pamiętać, że ziarna acai lub jej owocnia, są całkowicie bezwartościowe pod względem wartości odżywczych. Dlatego też wybierając produkt, trzeba zwracać uwagę, czy nie zawiera ich w swoim składzie.

Najlepsze są mrożone, suszone jagody acai

Mrożone, suszone jagody acai są najlepszą, dostępną formą tychże owoców, poza terytorium Brazylii. Całość wartości odżywczych jagód acai jest zachowana oraz forma ta jest bardzo łatwa do wykorzystywania. Mrożone, suszone acai są dostępne w formie suplementów, tabletek bądź też w formie sproszkowanej, zamkniętej w słoiku.
Proces mrożenia i suszenia jest niezwykle interesujący. Proces ten usuwa wszelką wilgoć, równocześnie zachowując wszelkie właściwości odżywcze. Dodatkowo, bardzo ważne jest, że produkt, który kupujemy jest dostarczany bezpośrednio przez sprawdzonego oryginalnego dostawcę jagód acai.

Autor: Redakcja Bakalie.com