Bądź WEGE z marką Vivio

Bakalie.com

Na czym polega weganizm? I jakie produkty marki Vivio warto wprowadzić do niniejszej diety? Odpowiedzi na te pytania oraz inne, cenne wskazówki na temat weganizmu znajdziesz w poniższym artykule.

W ciągu ostatnich kilku lat weganizm, a nawet dieta wegańska zdaje się zyskiwać na popularności. Wpływ na to mają nie tylko media społecznościowe, w których niniejszy sposób odżywiania jest promowany na szeroką skalę, ale również, a właściwie przede wszystkim, korzyści zdrowotne i środowiskowe, które z niego wynikają. Dlatego też, jeśli jesteś zwolennikiem zdrowego stylu życia i bliska jest Ci walka o dobro naszej planety, zapoznaj się z najważniejszymi zasadami weganizmu.

Weganizm – co warto o nim wiedzieć?

Weganizm stanowi restrykcyjną odmianę diety wegetariańskiej, w której odrzuca się wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym mleko i jego przetwory, jak również miód. Jadłospis wegan wypełniają produkty roślinne, warzywa i owoce, zboża, orzechy, tłuszcze roślinne i rośliny strączkowe. Zaspokojenie potrzeby dostarczania do organizmu białka osiąga się w głównej mierze dzięki soi, którą wykorzystuje się na wiele różnych sposobów. Ważną informację stanowi również fakt, iż zasad diety wegańskiej nie powinny przestrzegać dzieci poniżej 18 roku życia, ponieważ potrzebują one wówczas zwiększonej dawki białka oraz wapnia, które znajdują się głównie w produktach mlecznych oraz w mięsie. Niemniej jednak, bogata w świeże warzywa i owoce dieta może okazać się wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemem nadwagi i otyłości.

Jakie produkty marki Vivio warto wprowadzić do swojej wegańskiej diety?

Marka Vivio przygotowała dla swoich klientów szereg wartościowych produktów spożywczych, które doskonale sprawdzą się w kuchni wegańskiej. Wśród nich możemy wyróżnić flaczki wegańskie

  • Tofu – stanowiące cenne źródło białka i będące idealną podstawą dla wielu dań kuchni wegańskiej;
  • Rośliny strączkowe – w tym: soczewicę, ciecierzycę, fasolę białą oraz czerwoną;
  • Kasze – w tym: kaszę gryczaną, jaglaną, jęczmienną oraz kuskus;
  • Tłuszcze roślinne – w tym: olej kokosowy, olej rzepakowy oraz oliwę z oliwek;
  • Napoje roślinne – mleko kokosowe, napój ryżowy, migdałowy oraz sojowy.

Pamiętaj, że decydując się na wprowadzenie do swojego życia zasad diety wegańskiej należy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego dietetyka, który podpowie Ci, jak właściwie zbilansować dietę i wprowadzić odpowiednią suplementację witamin.

 

Autor: Vivio.pl