Aloes na odchudzanie

Bakalie.com

Czy aloes pomaga schudnąć?

Osoby, które chciałyby schudnąć doskonale zdają sobie sprawę z niezliczonej ilości różnorodnych diet i pojawiających się coraz to nowych sposobów na schudnięcie. Jest tego tyle, że czasami naprawdę nie wiadomo co wybrać. Jedno jest pewne, w schudnięciu na pewno pomoże nam sok z aloesu, ponieważ jedną z jego unikalnych właściwości jest właśnie przyspieszanie spalania. Co ważne, przemiana materii zostaje przyspieszona na wszystkich poziomach począwszy od przyspieszonego trawienia, poprzez lepsze wchłanianie jelitowe na przemianach energetycznych zachodzących w komórkach skończywszy. Jak zapewne wiemy szybsza przemiana materii to również lepsze spalanie kalorii, a o to przecież nam chodzi.

Oprócz tego, że nasz metabolizm osiągnie większe obroty to dobrze się przeczyścimy. Często bowiem sok z aloesu stosowany jest właśnie na zaparcia. Poprzez nawodnienie mas kałowych ułatwia wypróżnienie się. Nie tworzą nam się złogi jelitowe, a kiedy komórki pracują szybciej mamy również mniej toksyn. Trzeba jednak pamiętać by nie stosować aloesu zbyt długo ze względu na jego silne działanie. Zalecana kuracja odchudzająca to 2 tygodnie maksymalnie do miesiąca. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeżeli go nadużyjemy może to mieć odwrotny skutek i doprowadzić nas do przewlekłych zaparć i wzdęć. Sok z aloesu należy pić trzy razy dziennie przed śniadaniem, obiadem i kolacją po małej łyżeczce. Możemy również zamiast soku spożywać nieco mocniejszą nalewkę. Wtedy dopuszczalna porcja spożycia w ciągu dnia to maksymalnie 25 gramowy kieliszek.

Na co pomaga aloes?

1. Aloes zalicza się do adaptogenów.

Pomaga pokonać choroby dzięki swojej funkcji stymulującej układ immunologiczny. Jest cenionym adaptogenem. Warto zatem sięgnąć po niego w sytuacjach stresujących i  wyczerpujących.  Polecany jest nawet w przypadku przeżyć traumatycznych zatem jego działanie musi być niezwykle silne.

2. Leczy stany zapalne.

Aloes potrafi spowolnić, a nawet całkowicie zahamować proces zapalny w organizmie. Przenika do głębokich warstw skóry i błon śluzowych przeciwdziałając stanom zapalnym.  Przyczyniają się do tego beta- sitosterole  i  inne substancje. Składniki Aloe Vera, zwłaszcza takie jak acemannan i glukomannan pobudzają aktywność makrofagów zwalczających bakterie i wirusy. Osoby z problemami sztywnienia stawów pijąc sok z aloesu mogą poprawić sobie ich ruchomość.

3. Działa antybakteryjnie, antywirusowo, przeciwgrzybiczo i antybiotycznie.

Wspomaga naturalne funkcje obronne organizmu dzięki obecności substancji aktywnych biologicznie. Są to: kwas salicylowy, kwas cynamonowy, azot mocznika i fenolu, siarki i lupeol, które oddziałują na bakterie i mikroorganizmy chorobotwórcze.

4. Przyspiesza gojenie się ran.                                  

Sok z aloesu można stosować również zewnętrznie na różnorodne rany takie jak ugryzienie owada,  oparzenie słoneczne czy też inne skaleczenia, zadrapania itp. Pomaga również w walce z łuszczycą. Stosowany na skórę dobrze ją nawilża, a także wspomaga produkcję kolagenu i elastyny. Za gojenie się skóry i błon śluzowych odpowiedzialne są fibroblasty. Natomiast żel aloesowy ma zdolność ich aktywizacji dzięki czemu szybciej się rozmnażają.

Oprócz tego wszystkiego aloes ma jeszcze wiele innych działań, które być może są mniej znane. Składniki w nim zawarte pomagają odtruwać wątrobę, przyspieszają jej proces regeneracji. Ponadto aloes powstrzymuje osadzanie się kamieni nerkowych, polepsza krążenie krwi i wpływa na przyswajalność witamin i innych substancji w przewodzie pokarmowym.

Autor: Redakcja Bakalie.com