Spirulina Blue Majik - niebieskie zdrowie

Bakalie.com

W ostatnich miesiącach Internet oszalał na punkcie pięknych, niebieskich deserów na basie spiruliny Blue Majik. Czy to jedynie kolejny trend, który niebawem przeminie, czy ten niezwykle fotogeniczny proszek kryje w sobie jakąś tajemnicę?

Co to takiego?

Blue Majik to ekstrakt spiruliny, całkowicie naturalny, bez dodatku sztucznych barwników. Swój piękny, intensywny, niebieski kolor zawdzięcza zaś pigmentowi – fikocyjaninie. Fikocyjanina jest antyoksydantem, zwalczającym szkodliwe działanie wolnych rodników w organizmie, odpowiedzialnych za rozwój tzw. Chorób cywilizacyjnych, nowotworów i chorób serca. Występuje dziko w jeziorze Klamath Lake w Oregonie.

Jeśli chodzi o intensywność spiruliny Blue Majik, zależy ona od zawartości fikocyjaniny w produkcie. Standardowo nie spada ona poniżej 30%, zaś jej huśtawki spowodowane są zmianami atmosferycznymi.

Właściwości zdrowotne

Blue Majik posiada szereg właściwości zdrowotnych i miedzy innymi dlatego została wpisana do grupy tzw. Superfoods – czyli super żywności. W jej składzie znajdziemy witaminy, głównie witaminy z grupy B, składniki mineralne (na czele z żelazem). Spirulina Blue Majik wspomaga regenerację mięśni po wysiłku fizycznym, jest pomocna w walce z chorobami na tle metabolicznym, przyśpiesza proces odchudzania, obniża poziom cukru we krwi oraz złego cholesterolu.

Dzięki regularnemu przyjmowaniu spiruliny Blue Majik wzmacnia się nasz układ odpornościowy dzięki czemu jesteśmy bardziej odporni na infekcje wirusowe.
Spirulina Blue Majik posiada właściwości blokujące starzenie się naszego organizmu. Wszystko dzięki przeciwutleniaczom: witaminie A i B. Ochrania przed powstawaniem stanów zapalnych i ma działanie przeciwartretyczne.

Autor: Redakcja Bakalie.com