Miód z cytryną - na utratę wagi

Bakalie.com

Miód z cytryną na odchudzanie

Dołączenie do diety napoju złożonego z miodu i cytryny może w bardzo skuteczny sposób rozwiązać problemy nadmiernej wagi. Otyłość jest kondycją fizyczną, w której nadmierny tłuszcz odkłada się w tkankach, zatyka żyły prowadzące do serca, otacza nerki, wątrobę i stawy, obciążając biodra, kolana i kostki. Otyli ludzie są dodatkowo narażeni na różnego rodzaju schorzenia, między innymi na cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, artretyzm, choroby wątroby i pęcherza.

Miód jest doskonałym, domowym lekarstwem na otyłość i obniżenie poziomu złego cholesterolu. Mobilizuje nadmiernie zgromadzony tłuszcz do przemiany w energię w ramach prawidłowego funkcjonowania organizmu i w rezultacie do efektywnego oczyszczenia krwi. Picie na czczo miodu z cytryną, jako pokarmu alkalicznego jest wysoko korzystne w leczeniu otyłości bez utraty energii i apetytu.

Aby przygotować to naturalne lekarstwo, należy zmieszać jedną łyżeczkę naturalnego miodu z dwoma łyżeczkami soku z cytryny. Następnie zalać to ciepłą, nie wrzącą wodą. Dobrze jest stosować to lekarstwo jako napój pobudzający, pijąc je rano na pusty żołądek. Bardzo wskazane jest również picie go po zjedzeniu słonego, tłustego i kalorycznego posiłku, jako przepyszny tonik wspomagający trawienie i silnie detoksykujący. Trzeba jednak pamiętać, że aby skutecznie stracić na wadze konieczne jest przestrzeganie także innych wskazówek, między innymi zdrowej diety oraz regularnych ćwiczeń fizycznych
.
 

Czy można go pić na zimno?

Niektórzy ludzie twierdzą, że mogą przetrawić jedynie zimną wodę, stąd ich pytanie, czy również miód z cytryną można pić na zimno, zamiast do jego przygotowania wykorzystywać ciepłą wodę. Wiele z nas spotkało się pewnie z twierdzeniem, że zimna woda dodatkowo pomaga w utracie wagi, gdyż organizm potrzebuje dodatkowej energii, by zimną wodę ogrzać, co w rezultacie skutkuje spalaniem większej ilości kalorii. Wprawdzie nie jest udowodnione naukowo, czy picie zimnej wody przyśpiesza utratę wagi, lecz dla kontrastu, wiele kultur ( w szczególności tradycyjna medycyna Chińska) zaleca niespożywanie zimnej wody, gdyż według nich jest ona odpowiedzialna za wytwarzanie nadmiernych kwasów żołądkowych. Ciepła woda zaś wzmacnia trawienie i łagodzi stany zapalne.

Szklanka zimnej lemoniady zdecydowanie pomoże zwalczyć gorączkę, ugasić pragnienie w upalny dzień czy też ochłodzić się po wysiłku fizycznym, jednakże jeśli zależy nam na utracie wagi, ciepła woda, wypita przed śniadaniem pomoże oczyścić organizm, pobudzić metabolizm do szybszej pracy oraz ogólnie przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Słabe trawienie pożywienia może powodować odkładanie się toksyn i niestrawionych białek w jelitach.

Połączenie miodu i octu

Ten przeciw- starzeniowy eliksir jest uznawany jako niezwykle silny środek oczyszczający i detoksykujący. Wzmacnia on zdolność utraty wagi i pomaga w leczeniu artretyzmu, egzemy oraz wysokiego cholesterolu.

 
Autor: Redakcja Bakalie.com