Miód doskonały na pryszcze

Bakalie.com

Miód na pryszcze

Średnio 80% ludzi cierpi na pryszcze w ciągu swojego życia. Główną przyczyną występowania pryszczy jest nadprogramowa ilość produkowanego łoju, który zatyka pory. Zapchane pory sprawiają, że zamykane w nich zostają zanieczyszczenia, których obecność przyspiesza rozwój bakterii i stanów zapalnych. Nadmiar wydzielanego tłuszczu może być spowodowany przez zmiany hormonalne, stres, nieprawidłową dietę i złą higienę.
Prawidłowym rozwiązaniem do kontrolowania pryszczy w perspektywie długoterminowej jest zachowanie odpowiedniej higieny i diety. Jednakże aby poradzić sobie z pryszczami, które się już pojawiły możemy wykorzystać proste, domowe sposoby takie jak miód, cytryna, aloes czy też ocet jabłkowy. Są one równie skuteczne.

Wiedzieliście, że miód jest głównym składnikiem większości leków na pryszcze?

Czy miód jest naprawdę skuteczny w leczeniu pryszczy?

Miód usuwa nadmierny tłuszcz i pozostawia skórę gładką i nawilżoną. Miód posiada działanie osmotyczne, absorbuje wodę z rany i uwalnia nadtlenek wodoru, silny antyseptyk, zabijający bakterie i trądzik. Miód ma także działanie przeciwzapalne, które redukuje opuchliznę i zaczerwienienia towarzyszące trądzikowi. Jest bogaty w naturalne antyoksydanty chroniące przez uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki. Lepka konsystencja miodu wyciąga brud i zanieczyszczenia z porów. Naturalne probiotyki i właściwości antybakteryjne zawarte w surowym, naturalnym miodzie skutecznie redukują powstawanie i formowanie się nowych pryszczy.

Jak używać miodu na pryszcze?

Aplikacja miejscowa

Wykorzystaj czystą, bawełnianą ściereczką i nakładaj niewielką ilość miodu na podrażnione miejsce. Pozostaw go na 30 minut i zmyj najpierw ciepłą, później chłodną wodą. W celu uzyskania najlepszych efektów powtarzaj proces regularnie.

Metoda alternatywna

Nałóż miód na podrażnione miejsce i przykryj bandażem. Pozostaw opatrunek na noc a następnego ranka zmyj ciepłą wodą. Powtarzaj czynność codziennie przez zaśnięciem.

Jedzenie miodu

W szklance ciepłej wody wymieszaj 1 łyżkę miodu  z 2 łyżeczkami soku z cytryny. Wypijaj każdego ranka, aby oczyścić organizm i przyspieszyć metabolizm.

Autor: Redakcja Bakalie.com