Maca- właściwości dla mężczyzn

Bakalie.com

Proszek z korzenia macy pochodzi z Peru, zaś jego niezwykłe właściwości lecznicze są wykorzystywane na całym świecie, w medycynie ludowej od ponad 2000 lat. Dziś skupimy się na wpływie macy na zdrowie panów.

Maca na męskie libido

Jednym z powodów dla których panowie powinni sięgać po korzeń macy jest poprawa libido. Po pierwsze wysoka zawartość składników odżywczych korzenia macy odnawia komórki całego ciała. Po drugie, maca wspiera zachowanie odpowiedniego poziomu testosteronu, zwiększając energię, wytrzymałość i sprawność organizmu. Dodatkowo, maca zawiera unikalne składniki odżywcze o nazwie makaeny i makamydy – bezpośrednio wpływające na poprawę męskiego libido.

Maca w problemach z erekcją

Jedną z niesamowitych właściwości korzenia macy jest poprawa krążenia krwi. W połączeniu z wzmocnionym libidem, może bezpośrednio wpływać na leczenie problemów z zaburzeniami erekcji. Badania wykazały, że w przypadku mężczyzn przyjmujących korzeń macy w procesie leczenia nastąpiła znacząca poprawa i zmniejszenie objawów.

Maca na płodność

Poprawa płodności to najczęściej wskazywane działanie korzenia macy. Ludność zamieszkująca Andy, wykorzystywała sproszkowany korzeń macy, do poprawy płodności od ponad 2000 lat. Co więcej, do dziś dnia, korzeń macy jest pierwszym wyborem lekarzy opiekujących się parami z problemem niepłodności w Peru. Badania przeprowadzone zarówno w Peru jak i w Szwajcarii wykazały, że czarna maca ma bardzo silny wpływ na zwiększenie produkcji plemników, ich ruchliwość oraz popęd seksualny.

Maca w produkcji testosteronu

Maca w swoim składzie nie zawiera testosteronu, ani też jakiegokolwiek innego hormonu. Zamiast tego stymuluje ludzki organizm do produkcji i regulacji hormonów w celu osiągnięcia pełnej równowagi hormonalnej. Pomimo, że badania nie wykazały bezpośredniego wpływu przyjmowania korzenia macy na wzrost poziomu testosteronu, potwierdziły, że wpływa ona pozytywnie na cały układ endokrynologiczny.Maca a wzrost mięśni

Maca jest anabolikiem, wpływa na wzrost masy mięśniowej. Zawiera wysoki poziom bio dostępnych białek i innych składników odżywczych wspierających zdrowy, naturalny wzrost mięśni. Jest jednym z ulubionych produktów wśród kulturystów oraz znajdziemy ją w składzie wielu mieszanek odżywczych dla zwiększenia masy mięśniowej.

Maca dla silnych kości

W 2010 roku naukowcy przeprowadzili badania wskazujące na to, że czerwona i czarna maca są jednymi z najskuteczniejszych składników poprawiających siłę i strukturę kości. Związane jest to z wysoką zawartością wapnia. W korzeniu macy znajdziemy 4 razy więcej wapnia niż w mleku.

Maca w leczeniu depresji

Jednym z mniej znanych właściwości macy jest jej wpływ na poprawę stanów depresyjnych. Maca działa jak naturalny poprawiacz nastroju dzięki wysokiej zawartości składników odżywczych i substancji podnoszących poziom energii.

Autor: Redakcja Bakalie.com