Herbata czerwona

Bakalie.com

Czerwona herbata wspomaga odchudzanie

Czerwona herbata kojarzona jest w zasadzie tylko z odchudzaniem. Jednak, czy to wszystko? Większość ludzi, nie pije jej dla przyjemności lecz dla właściwości jakie oferuje. Czemu? Może dlatego, że to herbata dla prawdziwego konesera smaku? Faktycznie jest dość specyficzna, ponieważ po skosztowaniu, wyczuwalny jest ziemisto-korzenny smak i aromat, ale przecież to jeszcze bardziej podkreśla jej wyrazistość i niepowtarzalność.

Czerwona herbata charakterystyczna jest dla Chin i Tajwanu, bo to właśnie w tych miejscach rozwinęła się jej szeroka na cały świat produkcja. Drzewo na którym rosną owoce herbaty, nazywa się Camelli Sinensis. Jest to roślina delikatna ale też bardzo urodziwa. Do pierwszego etapu obróbki herbaty, zaliczany jest etap więdnięcia, a kiedy liście całkowicie utracą wilgoć, układane są do wiklinowych koszy i w odstępach czasowych potrząsane.

Liście tejże herbaty poddawane są bardzo krótkiej fermentacji, przez co można ją nazwać pół-fermentowaną. Jest to proces, który nadaje kolor czerwony krawędziom liści. Do najbardziej popularnych gatunków czerwonej herbaty należą: Oolong, Puszong i Pu-erh. Wracając jeszcze raz do gatunku herbaty jakim jest Pu-ehr, można powiedzieć, że to właśnie ona cieszy się największym zainteresowaniem.

Napar z czerwonej herbaty, to napój szczególnie wskazany w diecie odchudzającej. To właśnie czerwona herbata jest najskuteczniejsza w walce z nadwagą, poprawia metabolizm i przyśpiesza spalanie tłuszczów. Należy wiedzieć, że wsparcie procesu odchudzania to tylko jeden z wielu właściwości tej wspaniałej herbaty.

Herbata czerwona- bogactwo składników odżywczych

Czerwona herbata - czerwony rubin, zawiera bardzo duże pokłady związków mineralnych oraz mikroelementów takich jak: fluor, wapń, teina, czy też magnez. Wspomniany rubin bo tak można określić jego barwę, zawiera również olejki eteryczne i białka. Herbata czerwona reguluje poziom cholesterolu oraz ciśnienie krwi, poprawiając tym samym układ krążenia, ma wpływ także na poprawę humoru, koncentrację i pamięć. Warto wiedzieć, że czerwona herbata ma działanie moczopędne, dlatego też powinno się ją stosować przy chorobach i zapaleniu układu moczowego. Właściwością soczystego rubinu jest wzmacnianie całego organizmu oraz usuwanie z niego toksyn. Taki napar powinno się wypijać profilaktycznie każdego dnia, czyli małą filiżankę dla poprawy zdrowia.

Dzięki odpowiedniemu parzeniu tej doskonałej herbaty, zachowa ona wartości wzmacniające organizm,oraz pozbawiona będzie gorzkiego posmaku. Zaś sam aromat stanie się niesamowicie zmysłowy. Czerwona herbata powinna być parzona w porcelanowym naczyniu,  przez około 3-7 minut, zalewana miękką wodą, a na końcu rozlana do małych porcelanowych filiżanek.

Warto pić czerwoną herbatę, nie tylko w celach odchudzających, ale także leczniczych i czysto relaksacyjnych. Jest ona zdecydowanie warta zwrócenia uwagi.

 Autor: Redakcja Bakalie.com