Hawajska Czekolada

Bakalie.com

Klilka słów o hawajskiej czekoladzie

Czekolada jest jednym z najsmaczniejszych lecz niewiele znanych, produktów eksportowych Hawajów. Jest doskonałą pamiątką z podróży (szczególnie pokryte czekoladą orzechy makadamia) i przepyszną przekąską, idealnie łączącą się z kubkiem mocnej lecz doskonałej kawy Kona. Czy wiedzieliście, że istnieje coroczny festiwal czekolady w Kona, rozpoczynający się każdego marca?

Dzięki tropikalnemu klimatowi, Hawaje są jedynym stanem gdzie czekolada może być wyprodukowana przy wykorzystaniu lokalnie produkowanych składników. Kakao jest uprawiane i przetwarzane na Wielkiej Wyspie, dzięki czemu wytwarzany jest prawdziwy, lokalny produkt. Amerykańska czekolada! W ciągu ostatnich lat, uprawa kakaowca staje się coraz popularniejszym zajęciem wśród mniejszych farmerów.


Atrakcja dla turystów

Turyści, mogą skorzystać z wycieczek oprowadzających po kakaowych alejkach lub wybrać się do lokalnych dostawców i kupić prawdziwy, oryginalny produkt. Istnieje wiele firm, produkujących czekoladę z regionalnie dostępnych produktów. Można ją jednak znaleźć także na typowych farmerskich straganach, sklepach z organiczną żywnością, sklepach spożywczych a nawet w bardzo popularnych butikach rozmieszczonych w Hawajskich resortach.

 

Autor: Redakcja Bakalie.com

Przepisy