Faceliowy

Bakalie.com

Faceliowy nektar

Miód faceliowy jest miodem kwiatowym, nektarowym. Miody nektarowe odznaczają się jasną barwą i niezwykle wonnym aromatem. Miód faceliowy produkowany jest z królowej roślin miododajnych, zwanej facelią błękitną, która w Polsce znana jest tylko pod wyżej wymienioną nazwą. Miód wydobywany z tego kwiatu jest niesamowicie delikatny, w smaku kwaskowaty, a jego zapach unosi się niczym w kwiatowym ogrodzie.  Wydajność nektaru jest ogromna, jednak czas wegetacji bardzo krótki. Cena takiego miodu nie przekracza 28 zł., należy pamiętać jednak, by miód kupować jedynie ze sprawdzonego źródła.

Miód faceliowy - lek na wszelkie zło

Miód faceliowy posiada niezliczoną ilość właściwości zdrowotnych -leczniczych i w Polsce uchodzi za najcenniejszy dla naszego organizmu. Miód faceliowy powinny zażywać osoby, borykające się z problemem skaczącego ciśnienia tętniczego, bowiem świetnie reguluje pracę układu krwionośnego. To nieoceniony produkt w walce z problemami odpornościowymi, ponieważ przyczynia się do wzmocnienia układu immunologicznego, zapobiegając tym samym wszelkim stanom zapalnym. Zwalcza większość bakterii. Warto mieć ten miód w domowej spiżarni, przede wszystkim z racji choliny w nim zawartej, która ma za zadanie chronić wątrobę. Sprawdza się również w leczeniu zatrucia pokarmowego.

Jest cudownym lekarstwem wspomagającym układ pokarmowy. Spożywać powinny go w szczególności osoby zmagające się z problemami z trzustką, wrzodami żołądka, nieżytem żołądka oraz chorobami woreczka żółciowego. Dawniej nazywany był miodem królewskim. Wykorzystywany był w  leczeniu astmy, mięśnia sercowego, układu krążenia i miażdżycy. Miód faceliowy, zawiera w swym składzie: kobalt, magnez i żelazo, które wzmagają pracę i produkcję czerwonych krwinek.

Spożywany powinien być również przez osoby narażone na duży wysiłek umysłowy i fizyczny, a także stosowany w zwalczaniu toksyn, które zagościły w organizmie poprzez używki, takie jak np.: herbata, papierosy, alkohol, kawa.

Autor: Redakcja Bakalie.com