Bulletproof Coffee

Bakalie.com

Czy ta kawa jest zdrowa?

Nazywana jest czasami kuloodporną kawą. Stanowi ona połączenie kawy, masła i oleju kokosowego. Pomysłodawcą takiego spożywania małej czarnej jest Dave Asprey, który podczas swojej wizyty w Tybecie podpatrzył tubylców, którzy do swych herbat dodawali mleka jaka. On po prostu zamienił ją na kawę. W zamyśle twórcy napój ten ma stanowić zamiennik śniadania złożonego z węglowodanów.

Tłuszcz rozpuszczony w porannej kawie stanowi zastrzyk niezbędnej dla organizmu energii. Działa silnie energetycznie, powoduje uczucie sytości, które może utrzymywać się do kilku godzin. Rozpuszczone masło działa hamująco na potrzebę łaknienia, działa redukująco na tkankę tłuszczową, poprawia także funkcjonowanie mózgu.

 

Jak przyrządzić Bulletproof Coffee?

Do jej przygotowania najlepiej użyć kawy arabica najwyżej jakości połączyć ją z masłem niesolonym oraz olejem kokosowym. Proporcje są następujące: 1 kubek kawy, 1 łyżka masła, 1-2 łyżek oleju kokosowego. Wszystko należy zmiksować, aż do uzyskania gładkiej konsystencji.

Kawa z olejem kokosowym

Stanowi ona alternatywę dla wegan czy wegetarian. Przy sporządzaniu kawy dodawany jest do niej jedynie olej kokosowy. Należy pamiętać, że stanowi on doskonałe źródło kwasów tłuszczowych, substancji wzmacniających nasz układ odpornościowy, działa pobudzająco na metabolizm. Zaleca się aby nie wypijać więcej niż 1 szklanki dziennie.

Autor: Redakcja Bakalie.com