Earl Grey

Bakalie.com

Nieprzeciętna w smaku. Aromatem i barwą przypominająca późny zachód słońca. Herbata znana i ceniona na całym świecie. Krążą o niej legendy, w których Hrabia Charles Grey, staje się bohaterem ratującym z wielkiej, morskiej katastrofy syna Chińskiego mandaryna i właśnie od niego w podziękowaniu otrzymuje przepis na tą niezwykłą herbatę. Inna legenda głosi, że owy Hrabia, dostaje dokładny przepis od Indyjskiego radży, za wyrwanie jego najukochańszego syna z sideł ogromnego tygrysa. Earl Grey tworzona jest z połączenia herbaty czarnej i herbaty Ceylon z gorzkim olejkiem ze skórki pomarańczowej zwanej bergamotką.

Herbata ta, mimo swojego wyrafinowanego smaku, dostarcza także wielu wartości, które wspomagają pracę ludzkiego organizmu, m.in. działa pobudzająco na pracę mózgu i wpływa na poprawę samopoczucia. Earl Gray zawiera witaminy oraz mikroelementy, które zapewniają organizmowi duże pokłady energii, ale także wzmacniają układ odpornościowy. Obecny w niej fluor, zapobiega rozwojowi próchnicy, a flawonoidy obniżają ciśnienie krwi. Do największych smakoszy owej herbaty należą Brytyjczycy. Anglicy zazwyczaj spożywają herbatkę tuż po obiedzie, by wspomóc trawienie.

Parzenie wywaru herbacianego trwa od 3 do 5 minut. Susz herbaciany wsypany wcześniej do naczynia, zalewany powinien być wrzątkiem. Herbatę Earl Grey, można także łączyć z mlekiem, cytryną i a także smakowym cukrem, tworząc coraz to nowe kompozycje smakowe. W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów herbaty Earl Grey, gdyż jej popularność nieustannie wzrasta.

 Autor: Redakcja Bakalie.com