5 super produktów wspomagających odchudzanie

Bakalie.com

Gruszki

Dlaczego ich potrzebujesz? Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Rio de Janeiro potwierdzają, że miseczka gruszek dziennie znacząco poprawia przemianę materii, a co za tym idzie pomaga zgubić nadprogramowe kilogramy. Gruszki są niezwykle bogate w błonnik, dzięki czemu dają nam szybkie uczucie sytości oraz pomagają nam uniknąć.. przejadania się! Dlatego jeśli planujesz przejść na dietę, koniecznie wprowadź gruszki do swojego jadłospisu. 

Grejpfruit

Grejpfruty to istne wspomagacze odchudzania. Zjedzenie połowy grejpfruta przed posiłkiem pomaga w traceniu na wadze. Nawet jeśli dodamy do naszej diety tylko ten jeden element, możemy liczyć na utratę wagi rzędu 1 kg na tydzień. Związki chemiczne zawarte w grejpfrucie pomagają wyregulować insulinę, hormon gromadzący tłuszcz. Wszystko co pomoże nam zmniejszyć ilość insuliny we krwi, działa na naszą korzyść. Zdecydowanie na grejpfrucie możemy w tej kwestii polegać.
W jaki sposób je jeść? Najlepiej podzielcie je na segmenty, pokrójcie w kostkę i dodajcie do sałatki. Świetnie smakują także z krewetkami lub pieczonym kurczakiem.
 

Migdały

Jeśli dołączysz do swojej zdrowej diety zjedzenie garści migdałów dziennie, masz dużą szansę na szybsze zwalczenie tłuszczu. Zostały przeprowadzone badania, wskazujące wpływ migdałów na odchudzanie. Uczestnicy byli podzieleni na dwie grupy. Jedna z nich, przez 6 miesięcy do swojej zdrowej diety dodawała garść migdałów, druga zaś zamiast migdałów wprowadziła inne węglowodany złożone. Po upływie czasu badania okazało się, że uczestnicy jedzący migdały zgubili 18% tłuszczu ze swojego ciała. Pozostała grupa utraciła jedynie 11%.
W jaki sposób najlepiej jeść migdały? Mogą stanowić doskonałą przekąskę w pracy, lub szkole. Są świetnym rozwiązaniem na tzw. Nagły głód. Pasują również idealnie jako dodatek do owsianki, jogurtu bądź pesto.

Czekolada

Nie potrafisz się oprzeć czekoladzie? Wcale nie musisz! Ciemna czekolada i inne produkty bogate w antyoksydanty mogą wspomóc zapobieganie kumulacji komórek tłuszczowych w naszym ciele, które są przyczyną chorób serca i otyłości.
Jak najlepiej jeść czekoladę? Chyba każdy z was znajdzie na to swój unikalny sposób.

Fasola

Fasola i inne warzywa strączkowe zawierają bardzo dużo białka roślinnego i skrobi opornej- silnego spalacza tłuszczu. Jedzenie ich w formie jednego posiłku dziennie sprawi, że możemy spalić o 25% więcej tłuszczu niż normalnie. Ważne, aby unikać przetworzonej żywności. Jeśli jemy fasolę, unikajmy puszek. Suchą fasolę wystarczy zamoczyć na noc, a następnego dnia bez problemu ugotujemy ją do miękkości. Sprawdzi się świetnie dodana do sałatek, zmiksowana z oliwą na pastę lub przygotowana na ciepło w pomidorowym sosie.

 
Autor: Redakcja Bakalie.com