Ashwagandha

Historia i występowanie

Ashwagandha znana jest również pod nazwą żeń-szenia indyjskiego, Amukkary - w Tamil i Kanaje - w Hindi. Należy do rodziny psiankowatych. Krzew ten występuje na terenach Indii, Bangladeszu, Nepalu, Pakistanu. 

Uprawa

Osiąga wysokość 150 cm, jej kwiaty odznaczają się intensywną żółtą barwą, występują również kwiaty w kolorze jasnozielonym. Owocuje w postaci czerwonych jagód. W celach leczniczych najszersze zastosowanie posiada korzeń i owoce. 

Produkty z Ashwagandhy

W jakiej formie można ją przyjmować?

  • kapsułki - dla osiągnięcia efektów zdrowotnych należy przyjmować je regularnie przez kilka tygodni.
    Ashwagandha w postaci kapsułek, suplementu diety, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą dbać o swoje zdrowie, ale nie mają czasu, aby poświęcić temu więcej uwagi. Żeń-szeń w kapsułce, dostarczy organizmowi dawkę energii, dzięki której poprawi nam się odporność, stan skóry, włosów i paznokci oraz ureguluje się praca układu nerwowego.
  • forma sproszkowana - może być dodawana do koktajli, owsianek bądź innych posiłków. Jest to prosty, a zarazem nieinwazyjny sposób wzbogacania swojej diety w wartościowe składniki odżywcze,
  • pielęgnacyjny olejek do ciała - stosowany jako tonik odmładzający. Olejek pielęgnacyjny, na bazie ashwagandhy odżywia skórę, nadając jej blasku i młodego wyglądu.

Najnowsze artykuły